V troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách bolo cez víkend zaočkovaných ďalších 8.700 ľudí, spolu už takmer 27.500

Publikované: 21.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom sa očkovalo proti ochoreniu Covid-19 aj počas tohto víkendu (20.-21.marca 2021) medzi 8:00 a 18:00. Prvá dávka vakcíny od firmy AstraZeneca bola podaná ďalším 8.702 ľuďom. V Dunajskej Strede bolo vykonaných 2.860, v Skalici 1.870 a v Trnave 3.972 vakcinácií. Za päť očkovacích víkendov župa pre vírusom ochránila spolu už takmer 27.500 záujemcov.

„Máme za sebou ďalší úspešný víkend. Zaočkovali sme ďalších 8.700 ľudí, čo tvorí zhruba tretinu celkového počtu zaočkovaných v troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách. Za päť víkendov to bolo už vyše 23.000 záujemcov. V závislosti od počtu dostupných vakcín chceme v tomto rastúcom trende pokračovať. Preto sme s ponukou na spoluprácu oslovili všetky okresné mestá. Na stredajšom stretnutí som primátorov informoval o doterajšom priebehu očkovania a o plánoch na zriadenie ďalších očkovacích centier,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V sobotu si očkovacie centrum na Strednej zdravotníckej škole v Trnave v sprievode župana prezreli primátor Galanty Peter Paška, primátor Hlohovca Miroslav Kollár a primátor Piešťan Peter Jančovič.

O niekoľko týždňov sa začne druhá zo štyroch fáz krajskej očkovacej stratégie. V rámci nej chce župa doteraz zaočkovaným podať druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a zároveň zachovať počet novo očkovaných ľudí. Navyše župa očakáva, že čoskoro budú dostupné aj ďalšie vakcíny vhodné na očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách, napríklad tie z konzorcia Johnson & Johnson.

Župan Viskupič vo veľkokapacitnom centre v Trnave cez víkend privítal aj podpredsedu vlády SR, ministra financií a zastupujúceho ministra zdravotníctva Eduarda Hegera a štátnu tajomníčku Ministerstva zdravotníctva SR Janu Ježíkovú. Diskutovali aj o možnostiach, ako vylepšiť nový prihlasovací formulár, či manažment zoznamu prihlásených na očkovanie, za ktoré zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

„Opakovane sa stáva, že ľuďom sa presúvajú termíny očkovania, respektíve, že rovnaký čas očkovania je určený viacerým ľuďom. To dočasne spomaľuje chod očkovacích centier. Napriek tomu sa neustále snažíme zvyšovať priepustnosť centier a tým znižovať čakacie doby. V tejto súvislosti ďakujem organizátorom a policajtom, ktorí nám pomáhajú priamo na mieste,“ doplnil župan Viskupič.

Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez centrálny prihlasovací systém. Župa im odporúča dostaviť sa na očkovanie len niekoľko minút pred časom uvedeným v potvrdzujúcej SMS správe. Skorší príchod môže spôsobiť, že budú zbytočne čakať.

Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend