V župných zariadeniach sociálnych služieb je zaočkovaných už 95 % záujemcov

Publikované: 06.05.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Spolu ide o 2.183 ľudí. Druhú dávku vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech dostalo už 76 % z nich, čo je 1.661 ľudí.

„Očkovanie prvou dávkou vakcíny sme úspešne ukončili minulý týždeň. Vakcína sa podávala napríklad v zariadeniach v Jahodnej, Okoči, Pastuchove alebo Zavare. Zaočkovaní boli už takmer všetci klienti a zamestnanci, ktorí o očkovanie prejavili záujem, a ktorým to dovolil zdravotný stav,“ uviedla riaditeľka Odboru sociálnych vecí TTSK Blažena Flamíková s tým, že zaočkovaných minimálne prvou dávkou vakcíny je už takmer 80 % zo všetkých 2.732 klientov a zamestnancov župných zariadení sociálnych služieb.

Očkovanie zväčša prebieha priamo v zariadeniach sociálnych služieb. Výjazdovú očkovaciu službu zabezpečujú nemocničné tímy a po novom aj tímy trnavskej župy. Postupne budú očkovať ďalších klientov a zamestnancov obecných, mestských, župných aj neverejných zariadení sociálnych služieb. Župná mobilná očkovacia jednotka podala už viac ako 200 dávok vakcíny. Navštívila napríklad župné zariadenia v Okoči a Zavare, zariadenia mesta Trnava na ulici Terézie Vansovej a Coburgovej, ako aj neverejné zariadenia Comitas v Trnave a Karolína v Cíferi.

„Vďaka výjazdovému očkovaniu dokážeme zrýchliť ochranu tých najzraniteľnejších pred vírusom. Aj vďaka vakcinácii je epidemiologická situácia v našich zariadeniach sociálnych služieb najlepšia od začiatku pandémie. Našťastie ani v jednom zariadení neevidujeme pozitivitu na ochorenie COVID-19,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Blažena Flamíková, riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend