V župných zariadeniach sociálnych služieb je zaočkovaných už 95 % záujemcov

Publikované: 06.05.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Spolu ide o 2.183 ľudí. Druhú dávku vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech dostalo už 76 % z nich, čo je 1.661 ľudí.

„Očkovanie prvou dávkou vakcíny sme úspešne ukončili minulý týždeň. Vakcína sa podávala napríklad v zariadeniach v Jahodnej, Okoči, Pastuchove alebo Zavare. Zaočkovaní boli už takmer všetci klienti a zamestnanci, ktorí o očkovanie prejavili záujem, a ktorým to dovolil zdravotný stav,“ uviedla riaditeľka Odboru sociálnych vecí TTSK Blažena Flamíková s tým, že zaočkovaných minimálne prvou dávkou vakcíny je už takmer 80 % zo všetkých 2.732 klientov a zamestnancov župných zariadení sociálnych služieb.

Očkovanie zväčša prebieha priamo v zariadeniach sociálnych služieb. Výjazdovú očkovaciu službu zabezpečujú nemocničné tímy a po novom aj tímy trnavskej župy. Postupne budú očkovať ďalších klientov a zamestnancov obecných, mestských, župných aj neverejných zariadení sociálnych služieb. Župná mobilná očkovacia jednotka podala už viac ako 200 dávok vakcíny. Navštívila napríklad župné zariadenia v Okoči a Zavare, zariadenia mesta Trnava na ulici Terézie Vansovej a Coburgovej, ako aj neverejné zariadenia Comitas v Trnave a Karolína v Cíferi.

„Vďaka výjazdovému očkovaniu dokážeme zrýchliť ochranu tých najzraniteľnejších pred vírusom. Aj vďaka vakcinácii je epidemiologická situácia v našich zariadeniach sociálnych služieb najlepšia od začiatku pandémie. Našťastie ani v jednom zariadení neevidujeme pozitivitu na ochorenie COVID-19,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Blažena Flamíková, riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW