Vanesa Hocková najlepšou športovkyňou Športového Gymnázia Jozefa Herdu

Publikované: 01.02.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
01.02.2019 Po devätnástykrát vyhlásilo Športové gymnázium Jozefa Herdu v Trnave výsledky ankety Najlepší športovec a Talent za rok 2018.

Od svojho vzniku gymnázium každoročne oceňuje najlepších športovcov, ktorí svojimi športovými výkonmi zviditeľnili nielen školu, ale aj svoj športový klub i celé Slovensko ďaleko za hranicami vlasti.
Športové gymnázium, ktoré nesie meno strieborného medailistu z OH v Berlíne – zápasníka Jozefa Herdu, dokázalo v pomerne krátkej histórii vychovať ďalších nasledovníkov. Medzi najlepším športovcami Slovenska je už stálicou dvojnásobná olympijská medailistka Zuzana Rehák Štefečeková. Pod piatimi kruhmi sa predstavili aj ďalší absolventi: strelec Marián Kovačócy a gymnastky Zuzana Sekerová a Mária Homolová. V ich šľapajach môžu ísť aj laureáti ankety za rok 2018. 
Talentom roka 2018 sa stal karatista Oliver Ivančík. Športovkyňou roka bola vyhlásená strelkyňa Vanesa Hocková, členka olympijského TOP tímu juniorov, účastníčka juniorských majstrovstiev Európy a sveta a víťazka svetového pohára juniorov, pred plavkyňami Miroslavou Záborskou a vlaňajšou víťazkou Barborou Tomanovou. 
Najlepšiu desiatku dopĺňali atléti Denis Bartek, Kristína Haršányová, Denisa Kudlová, džudista Vanessa Matláková, tenistky Lenka Stará a Vanda Vargová a gymnastka Elena Ušáková.
Ceny pre najlepších odovzdal aj zástupca zriaďovateľa župan Jozef Viskupič: „Teší ma, že študenti a absolventi tohto gymnázia sa zúčastňujú na svetových či európskych šampionátoch pravidelne a som presvedčený, že v nastolenom trende budú pokračovať. Možno už na budúci rok v Tokiu pribudne ďalší olympionik, ktorý je spätý s trnavským športovým gymnáziom. Moja vďaka patrí aj všetkým pedagógom, trénerom, organizátorom a v neposlednom rade rodičom, ktorí tieto športové talenty vedú."

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW