Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko navštívil kraj

Publikované: 26.07.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

26. 7. 2018 – Trnavský samosprávny kraj navštívil nový vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko, ktorý je vo funkcii od 1. januára tohto roka. Vo svojej pracovni ho prijal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa usiluje o to, aby mali ľudia na Slovensku potrebné informácie o EÚ a vedeli čo najlepšie využívať svoje práva a príležitosti, ktoré im členstvo v EÚ dlhodobo prináša.

Práve spolupráca kraja s inštitúciami Európskej únie bola témou rozhovoru J. Viskupiča s L. Mikom. V budúcnosti by chceli pripraviť spoločné projekty najmä v oblasti kultúry a školstva. Stredné školy dostanú častejšie príležitosti na besedy s europoslancami, či inými predstaviteľmi orgánov EÚ o fungovaní európskeho spoločenstva. Dôležitým partnerom Európskej komisie na Slovensku by malo byť v budúcnosti zoskupenie samosprávnych krajov SK8.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend