Veľká cena Trnavy v plávaní

Publikované: 15.11.2013/ Aktualizované: 21.02.2022

16. – 17. 3. 2013 - V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU sa uskutočnil už 39. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy. Najvýznamnejšie plavecké preteky na Slovensku s rekordnou účasťou 427 plavcov zo 41 plaveckých klubov a oddielov z Maďarska, Českej republiky, Poľska, Rakúska a Slovenska pozdravil predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš i primátor mesta Trnava Vladimír Butko. Účastníkov plaveckého mítingu privítal na akademickej pôde Materiálovotechnologickej fakulty vedúci Lektorského kabinetu MTF STU Ing. Milan Petráš, PhD.
Hlavný organizátor – Lektorský kabinet MTF a plavecký klub STU Trnava privítal v domácom bazéne niekoľko vynikajúcich plavcov. Z domácich seniorských reprezentantov to boli Zuzana Mimovičová, Miroslava Syllabová, Roman Kučík a juniorská reprezentačná špička SR.
Ozdobou plaveckého mítingu bol jednoznačne reprezentant Rakúska Dinko Jukič, ktorý v disciplíne 200 metrov motýlik obsadil na OH 2012 v Londýne skvelé 4.miesto! Na Veľkej cene Trnavy 2013 Dinko Jukič zvíťazil v oboch motýľkárskych disciplínach.
Popri takejto konkurencii sa nestratili ani domáci plavci STU Trnava. Najcennejšie umiestnenie dosiahli juniorskí slovenskí reprezentanti, Barbora Križanová, ktorá obsadila v disciplíne 200 metrov voľný spôsob druhé miesto, Tomáš Púchly, ktorý obsadil v disciplíne 200 metrov voľný spôsob druhé miesto a Sára Kozániová, ktorá zvíťazila v disciplíne 200 metrov znak. Celkovo možno hodnotiť 39. ročník Veľkej ceny Trnavy ako veľmi úspešný s piatimi novými zápismi do rekordov pretekov.  
V histórii 38 ročníkov zaregistrovali organizátori Veľkej ceny Trnavy už viac ako 12 400 štartujúcich. Táto ich dlhoročná skúsenosť sa prejavila v skvelej atmosfére aktuálneho ročníka pretekov, v samotnej spokojnosti pretekárov ako aj všetkých zainteresovaných. Poďakovanie preto patrí predovšetkým vedeniu Materiálovotechnologickej fakulty STU, predstavenstvu mesta Trnava, TTSK a všetkým tým, ktorí organizačne i sponzorsky podporili toto krásne športové podujatie.
Rastislav Hlavatý

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW