Veľká noc vo Vlastivednom múzeu

Publikované: 07.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
7. 4. 2019 – Veľká noc je sviatkom jari a znovuzrodenia, ako aj najväčším kresťanským sviatkom, kedy si pripomíname ukrižovanie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Vlastivedné múzeum v Galante považuje zachovanie ľudových tradícií, prezentovanie starých remesiel, organizovanie manuálnych tvorivých dielní za svoju prioritu. Dôkazom toho sú už tradičné veľkonočné dielne, ktoré každý rok prilákajú deti, rodičov aj starých rodičov. 

Vlastivedné múzeum v Galante Vás srdečne pozýva na Rodinnú sobotu – Veľkú noc v múzeu dňa 13. apríla 2019 od 13.00 do 17.00 hod. V múzeu budú pripravené tvorivé dielne: môžete vlastnoručne vyskúšať zdobenie kraslíc ako aj prípravu jarných a veľkonočných ozdôb. Okrem toho Vám remeselníci ukážu, ako sa vyrábajú čipkované vajíčka, ako si uštrikovať peknú jarnú dekoráciu alebo vlastnoručne vyrobiť voňavé mydielko. O dobrú náladu sa postará živá hudba – tento rok naše pozvanie prijala ľudová kapela Bicskás. Malé deti potešia i živí zajkovia, tradičné ľudové hry na nádvorí múzea ako aj dievčence v kroji rozdávajúce čokoládové vajíčka. Počas programu si návštevníci môžu zdarma pozrieť stále expozície a dočasnú výstavu Čaro muziky – ľudové hudobné nástroje zo zbierky Kornela Duffeka.
Príďte si spolu so svojimi najbližšími spestriť sobotu v múzeu. Veríme, že si so sebou neodnesiete len vlastnoručne vyhotovenú dekoráciu, ale aj príjemnú spomienku na rodinne strávený deň. Vstup je zdarma, projekt sa realizuje s finančnou podporou Mesta Galanta.
 
Tlačová správa: Vlastivedné múzeum v Galante

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW