Veľtrh ITF Slovakiatour 2013

Publikované: 09.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
09.12.2013

Veľtrh ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia aj v rámci Strednej Európy. Prináša komplexný pohľad na dovolenky a cestovanie prostredníctvom zúčastnených cestovných kancelárií, domácich a zahraničných regiónov, zahraničných turistických centrál a subjektov poskytujúcich služby cestovného ruchu. Tento rok sa uskutočnil už 19. ročník. Tradične sa na ňom zúčastnil s vlastnou expozíciou aj Trnavský samosprávny kraj a jednotlivé regióny kraja.
„Je potrebné, aby sa kraj na takýchto podujatiach zúčastňoval," povedal predseda TTSK Tibor Mikuš. „Výstava je určená tým, ktorí podnikajú v oblasti cestovného ruchu a tí musia dostať ucelenú informáciu čo im môžeme ponúknuť. Vzhľadom na naše možnosti sú expozície, či už združení miest a obcí, samotných miest a kraja, dobrou príležitosťou na propagovanie toho najlepšieho, čo návštevníkom môžeme ponúknuť. Rád konštatujem, že sme to správne miesto na návštevu.
Stánok Trnavského samosprávneho kraja navštívili okrem iného aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a hajtman Zlínskeho kraja Stanislav Mišák. Prezident SR si zo záujmom pozrel nové vydanie knihy Rodný môj kraj, ktoré dostal do daru od predsedu TTSK.
V rámci veľtrhu sa uskutočnil krst loga Združenia miest a obcí záhorskej oblasti (ZOZO). Nové logo združenia symbolizujú vŕšky s vychádzajúcim slnkom a farebným nápisom Záhorie s podtitulkom „rozmanitá zem". Okrem predsedu TTSK sa na uvedení loga zúčastnili primátor Skalice Stanislav Chovanec, Senice Ľubomír Parízek a Holíča Zdenko Čambal.
Spolu s veľtrhom ITF Slovakiatour sa koná aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro, výstavy Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness. Partnerským regiónom ITF Slovakiatour sa tento rok stal Žilinský samosprávny kraj.

Ivan Krajčovič

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW