Verejnosť po tretíkrát rozhodne o podpore projektov z participatívneho rozpočtu župy

Publikované: 21.12.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Prebieha od 20. decembra 2021 do 9. januára 2022 na webovej stránke www.tvorimekraj.sk a zapojiť sa doň môžu obyvatelia Trnavského kraja vo veku od 15 rokov (vrátane). Podporiť je možné minimálne tri projekty z celkového počtu 61 zámerov zo všetkých siedmich okresov kraja.

 

„Teším sa, že z participatívneho rozpočtu už po tretíkrát celkovou sumou 250-tisíc eur podporíme realizáciu občianskych a komunitných projektov. Vybrať spomedzi 61 prihlásených zámerov nebude jednoduché. Hlasovať o nich môžu priamo obyvatelia Trnavského kraja do 9. januára 2022 prostredníctvom online formulára. Minulý rok obyvatelia podporili podobný počet takmer 70-tisíc hlasmi. Verím, že teraz to bude ešte o niečo viac, pretože spolu tvoríme kraj,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Online hlasovanie verejnosti má 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorí hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov, ktoré už prebehlo. Maximálna podpora jedného projektu je 5-tisíc eur.

 

Najviac projektov pochádza z okresu Trnava, a to 15. Nasleduje okres Dunajská Streda s 11 zámermi, okres Hlohovec s 10 a okres Piešťany s ôsmimi. V okresoch Galanta a Skalica vzniklo po šesť nápadov a v okrese Senica päť.

 

Kompletný zoznam a popis projektov je zverejnený na webovej stránke www.tvorimekraj.sk spolu s hlasovacím formulárom a inštrukciami.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW