Veselý advent na osvete

Publikované: 20.12.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Aj v tomto roku sa Žitnoostrovskému osvetovému stredisku v Dunajskej Strede  podarilo priblížiť žiakom a študentom atmosféru adventných tradícii našich starých otcov a mám. . Od  6. decembra a následne po celý nasledujúci týždeň sa v Kreatívnom klube ŽOS uskutočnili cyklické stretnutia  tvorivosti. Zdobenie medovníkov, vytváranie pestrých darčekov pod stromček, pečenie voňavých vianočných oblátok a k tomu sprievodné podujatia.  Žiaci zo Základnej školy na Jilemnického ulici, Súkromnej strednej odbornej školy s VJM na Neratovickom námestí, Špeciálnej ZŠ na Ádorskej ulici, ZŠ na ulici Smetanov háj a Cirkevnej základnej školy sv. Jána apoštola s VJM v Dunajskej Strede si to skutočne užívali a naviac všetko mohli následne ochutnať, darčeky si zabaliť a doma nimi prekvapiť svojich blízkych.  Voňavé a chutné medovníčky napiekli kuchárky z Materskej školy na Železničnej ulici vo Veľkom Mederi, za čo im právom patrí srdečné poďakovanie.  

Veľký záujem bol o tvorivé dielne, v ktorých si účastníci kombináciou umeleckých techník maľovania a dekupáže vyhotovili – magnetky, vianočné ozdôbky na zavesenie, zhotovili vianočné pozdravy, maľované obrázky a sadrové odliatky s vianočným motívom. Tvorivá dielnička prispela k rozvoju ich tvorivosti, prehĺbeniu  poznatkov, uspokojeniu záujmov a účastníkov inšpirovala k zhotoveniu nielen dekoratívnych, ale aj darčekových predmetov.

Keďže nielen deti  milujú rozprávky, ale aj dospelí,  sviatočnú atmosféru dotvorila aj možnosť pozrieť si krátke filmové rozprávky,    najmä z klasickej vianočnej tvorby. Deti sa dobre zabavili a určite sa aj niečo nové o Vianociach dozvedeli. Všetky podujatia boli pripravení tak v slovenskom ako aj maďarskom jazyku. Počas celého obdobia sa v priestoroch osvety, ktoré boli veľmi vyťažené, ozýval radostný smiech a džavot detí. 

Podujatie režírovala  metodička ŽOS Bc. Erika Sinová.

Text a foto: Žitnoostrovské osvetové stredisko - Dunajská Streda

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW