Vianočné popoludnie v múzeu v Galante

Publikované: 13.12.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
13. 12. 2018 – Sobota 8. decembra 2018 patrila podujatiu Rodinná sobota – Vianoce v múzeu vo Vlastivednom múzeu v Galante.

Cieľom tohto podujatia bolo, aby sa ľudia pripravovali na Vianoce spoločne so svojimi blízkymi. Výstavná sála múzea poskytla priestor pre rôzne tvorivé dielne. Deti so svojimi rodičmi vyrábali zvončeky so servítkovou technikou, zdobili medovníky, robili papierové snehové vločky, pohľadnice a ozdoby na stromček. Pozvanie prijali remeselníci z regiónu, ktorí naučili ľudí základy háčkovania, pečenia oblátok a  medovníkov z tradičnej drevenej  medovníkovej formy. Deti sa potešili, že sa v stálych expozíciách mohli stretnúť s Mikulášom a anjelikom, ktorí im rozdávali sladkosti. Návštevníkov zaujala aj vianočná fotostena, pri ktorej radi robili spoločné rodinné fotky. 
Opäť zavládla v múzeu príjemná sviatočná atmosféra, ktorá očarila návštevníkov. Rodičia chválili hlavne kreatívne tvorivé dielne, milý prístup zamestnancov múzea a kvalitnú prácu remeselníkov. Deťom sa páčilo ochutnávanie oblátok a medovníkov a príprava vianočných ozdôb na stromček. Podujatie sa realizovalo s finančnou podporou Mesta Galanta. 
 
Vlastivedné múzeum v Galante

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW