Vianočný čas v trnavskej župe patrí spolupatričnosti a pomoci druhým

Trnavský samosprávny kraj organizuje aj počas tohtoročného adventného obdobia viacero dobročinných aktivít, vďaka ktorým budú mať krajšie Vianoce seniori, klienti župných zariadení sociálnych služieb, rodiny v núdzi, aj zamestnanci župného úradu.

„Pomáhať ľuďom, ktorí sa nachádzajú v neľahkej životnej situácii, je pre nás prirodzené počas celého roka. Inak tomu nie je ani v čase adventu a Vianoc. V spolupráci so župnou Nadáciou DAR opäť organizujeme dobročinné a charitatívne akcie. Som hrdý, že spolu s kolegami pravidelne pomáhame obyvateľom kraja preklenúť ťažké obdobie a priniesť im radosť do života,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V stredu 7. decembra 2022 sa uskutoční charitatívny bazár, na ktorom si poslanci Zastupiteľstva TTSK pred zasadnutím budú môcť zakúpiť výrobky klientov všetkých 21 župných zariadení sociálnych služieb za dobrovoľný príspevok Nadácií DAR.

„Som rada, že sa výsledky práce klientov zariadení sociálnych služieb kraja môžu prezentovať aj takouto formou. Zamestnanci úradu takto budú môcť oceniť prácu zdravotne znevýhodnených ľudí a zároveň finančným príspevkom podporiť Nadáciu DAR,“ skonštatovalariaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková s tým, že župa organizuje aj dobročinnú aktivitu Darček len pre teba, v rámci ktorej zamestnanci úradu potešia seniorov, klientov župných zariadení sociálnych služieb aj sociálne slabšie rodiny.

Vianočné predajné trhy sa uskutočnia na parkovisku za budovou Úradu TTSK na Starohájskej 10 v Trnave v pondelok 12. decembra 2022 od 9:00 do 12:00 hod., kde župa včera rozsvietila aj vianočný stromček. Aj verejnosť si na nich bude môcť zakúpiť výrobky študentov stredných škôl a klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

V stredu 14. decembra sa bude na nádvorí Divadla Jána Palárika v Trnave konať od 11:00 do 19:00 hod. verejný charitatívny bazár Nadácie DAR. Ako informovala jej správkyňa Ivana Ondrušková, „zamestnanci Úradu TTSK venujú rôzne predmety, ako hračky, knihy či oblečenie. Výnos z tohto bazáru pôjde pre župnú nadáciu, ktorá finančné prostriedky použije na podporu ľudí v ťažkej životnej situácii. Nezabúdame ani na ľudí bez domova, pre ktorých bude počas podujatia pripravená vianočná kapustnica.“

Okrem charitatívnych aktivít, do ktorých sa môže zapojiť aj verejnosť, župa na svojom profile na sociálnej sieti Facebook pripravila aj vianočnú súťaž s názvom „Darujme si lepší kraj“. Formou otvárania okienok na pomyselnom adventnom kalendári predstavuje projekty a činnosť úradu a župných organizácií. Každú nedeľu je zverejnená kvízová otázka.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW