Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Publikované: 24.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
Dychové hudby z regiónu Trnavy
 

Festivalom malých dychových hudieb chce Trnavské osvetové stredisko upriamiť pozornosť verejnosti v trnavskom regióne na bohatú tradíciu dychovej hudby, ktorá sa rozvinula na kvalitnú interpretačnú aj autorskú úroveň.

Program v nedeľu popoludní o 14:00 hodine otvorí dychová hudba Chtelničanka a po nej sa predstaví dolnokrupanská dychová hudba Karpatská kapela. Modranka bude zastúpená dychovou hudbou Modrančanka a zo Šúroviec príde dychová hudba Šúrovanka. Svoje muzikantské umenie v žánri dychovej hudby ešte na festivale predvedú dychová hudba Verešvaranka z Červeníka a dychová hudba Hrnčarovani z Hrnčiaroviec nad Parnou.

Festival tradíciou

Na podujatí je každoročne priestor pre muzikantov na vypočutie si kolegov z iných orchestrov, a je to tiež miesto priateľských stretnutí, či už hudobníkov alebo návštevníkov. Festival malých dychových hudieb z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival sa stal tradíciou, je to už 12. ročník. V tomto roku sa prehliadka kvôli COVID-19 presunula z interiéru kultúrneho domu v Šúrovciach do exteriéru. Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj pozývajú nielen priaznivcov dychovej hudby na príjemné nedeľné hudobné popoludnie do historických priestorov dvora Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského.
 

Trnavské osvetové stredisko organizuje podujatia v rôznych oblastiach kultúry s cieľom sprístupňovať verejnosti ľudové tradície, umenie a poznatky a tiež s cieľom umožňovať verejnosti zmysluplne napĺňať jej voľný čas kultúrnymi aktivitami a tak napomáhať pri prevencii protispoločenských javov a drogových a iných závislostí s územnou pôsobnosťou v okrese Trnava, Piešťany a Hlohovec. Zriaďovateľom Trnavského osvetovéha strediska je Trnavský samosprávny kraj.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW