Vrbové oslavovalo dve výročia

Publikované: 23.09.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
23. 9. 2017 – Mesto Vrbové oslavovalo v minulých dňoch 580. výročie od udelenia mestských privilégií a zároveň 50 rokov opätovného vyhlásenia za mesto. Na slávnosti sa okrem občanov mesta zúčastnili  aj zástupcovia družobných miest a predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, ktorý mestu pri tejto príležitosti odovzdal Pamätnú medailu.  

„K tomuto mestu mám už dlhoročné osobné, rodinné a priateľské vzťahy a mám tým pádom k Vrbovému blízko. Vo Vrbovom máme ako kraj Gymnázium Jána Baltazára Magina, teším sa, že udržujeme veľmi dobrú spoluprácu s mestským zastupiteľstvom, s pani primátorkou aj jej predchodcami. Želám Vrbovému a jeho občanom, aby ho zveľaďovali a nech tu v pokoji a mieri nažívajú, tak ako doteraz," povedal predseda kraja
„Byť primátorkou Vrbového je pre mňa poctou. Ja som sa tu narodila a pamätám si, keď sme v roku 1967 opätovne získali štatút mesta a ako žiačka som pri tej príležitosti recitovala," povedala Eva Maggiová, ktorá už vedie mesto ako primátorka. 
Milá slávnosť pokračovala galaprogramom, v rámci ktorého odovzdali zástupcovia mesta ocenenie Beňovského glóbus osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o zviditeľnenie Vrbového a odkazu jeho najslávnejšieho rodáka Mórica Beňovského.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend