Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Publikované: 07.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa od pondelka 8. marca 2021 obnoví poskytovanie vybraných služieb všetkých štyroch knižníc vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti tak, aby vyhovela predovšetkým študentom a čitateľom, ktorí potrebujú využívať knižničné služby pre pracovné účely. Umožňuje jej to platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

Galantská knižnica,  Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede budú poskytovať absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka. 

Vrátenie výpožičiek bude možné prostredníctvom biblioboxov, respektíve na to určených zberných nádob. Detaily postupov budú zverejnené na webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach jednotlivých knižníc.

Do zlepšenia epidemiologickej situácie budú priestory knižníc pre verejnosť neprístupné, takisto sa nebudú organizovať hromadné podujatia. Na stránkach všetkých knižníc sú nepretržito dostupné online katalógy a rešeršné služby.

Ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií je pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020 až do odvolania. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré však ponúkajú bohatý program online – na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

 

Galantská knižnica https://www.galantskakniznica.sk

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave https://www.kniznicatrnava.sk

Záhorská knižnica v Senici https://www.zahorskakniznica.eu

Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede http://www.kniznicads.sk

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW