Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Publikované: 26.01.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa sa rozhodla využiť možnosť, ktorá sa jej naskytla vďaka vydaniu vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, a od stredy 27. januára 2021 obnoviť poskytovanie služieb všetkých štyroch knižníc vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Galantská knižnica,  Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

V období od 27. januára 2021 do 7. februára 2021 budú knižnice poskytovať len absenčné výpožičky, a to na základe predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej objednávky. Detaily  postupu sú zverejnené na profiloch na sociálnych sieťach a webstránkach jednotlivých knižníc (https://www.galantskakniznica.sk, https://www.kniznicatrnava.sk, https://www.zahorskakniznica.eu, http://www.kniznicads.sk). Na vrátenie kníh sú pred knižnicami non-stop k dispozícii biblioboxy. Ďalšie rozšírenie služieb bude závisieť od vývoja pandemickej situácie.

Vstup do knižnice bude povolený len držiteľom certifikátu o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie Covid-19 vykonanom po 18. januári 2021. Preukázať sa bude možné aj dokladom o výnimke z testovania, dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 v období od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021,  či dokladom o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 druhou dávkou vakcíny, od ktorého uplynulo aspoň 14 dní.

Podmienkou návštevy knižnice bude prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom a dezinfekcia rúk, respektíve nasadenie jednorazových rukavíc.

Zamestnanci knižníc budú chránení respirátormi, so zabezpečením ktorých im pomôže trnavská župa.

Ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií je pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020 až do odvolania. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré však ponúkajú bohatý program online – na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW