Všetky štyri krajské knižnice ostanú pre verejnosť zatvorené

Publikované: 07.02.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Od pondelka 8. februára 2021 prerušia štyri knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy poskytovanie služieb a ostanú pre verejnosť uzatvorené. Tento krok súvisí so začiatkom uplatňovania protiepidemických opatrení podľa Covid automatu, podľa ktorého sa Slovensko momentálne nachádza v čiernej fáze IV. stupňa varovania.

Na vrátenie kníh zostávajú non-stop k dispozícii biblioboxy umiestnené pred Galantskou knižnicou a Knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave. Na stránkach všetkých knižníc sú však aj naďalej dostupné online katalógy a rešeršné služby.

Podobne je až do odvolania pre verejnosť uzatvorených aj ostatných 14 župných kultúrnych inštitúcií. Ide o šesť múzeí, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň, ktoré ponúkajú bohatý kultúrno-vzdelávací online program na svojich webstránkach a profiloch na sociálnych sieťach.

V období od 27. januára 2021 do 7. februára 2021 knižnice poskytovali absenčné výpožičky, a to na základe predchádzajúcej telefonickej alebo e-mailovej objednávky. Za desať dní túto možnosť hojne využili najmä študenti a, samozrejme, knihomoli.

Galantská knižnica https://www.galantskakniznica.sk
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave https://www.kniznicatrnava.sk
Záhorská knižnica v Senici https://www.zahorskakniznica.eu
Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede http://www.kniznicads.sk

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW