Vyhlásili najlepších športovcov kraja

Publikované: 17.12.2013 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
17.12.2013 Trnavský samosprávny kraj dnes v trnavskom Divadle Jána Palárika vyhlásil svojich najlepších športovcov za rok 2013. Po Jánovi Riapošovi sa tentoraz dostalo najvyššej pocty strelcovi Erikovi Vargovi.

Člen ŠKP Trnava vyhral v tomto finále Svetového pohára v Spojených arabských emirátoch v disciplíne trap a potvrdil tak dobré meno slovenských strelcov, ktorí našli svoje útočisko na trnavskej strelnici na Štrkoch. Najlepším kolektívov sa stali hádzanári Sporty Hlohovec, aktuálni vicemajstri Slovenska.

Obhajca prvenstva, stolný tenista  Ján Riapoš sa dostal do najlepšej desiatky spolu s ďalšími strelcami Filipom Prajom (trap), Veronikou Sýkorovou (skeet), Veronikou Vadovičovou (vzduchová puška), Radoslavom Malenovským (vzduchová puška), tenistami Magdalénou Rybárikovu a Lukášom Lackom, kanoistom Matejom Michálekom a taekwondistkou Natáliou Grmanovou.

Kraj vyhlásil aj najlepších spomedzi žiakov základných škôl, stredných škôl, dorastencov a juniorov.

Pri príležitosti vyhlásenia výsledkov ankety udelil predseda kraja Pamätnú medailu aj bývalým vynikajúcim športovcom a funkcionárom. Tejto cti sa dostalo Karolovi Baranovičovi (in memoriam), Karolovi Duffekovi, Viliamovi Hrčkovi, Zdeňkovi, Zalubilovi, Pavlovi Bohunickému, Kamilovi Majerníkovi a Mikulášovi Kányovi.

Najlepší športovci Trnavského kraja 2013

 

Základné školy jednotlivci

 

Ema Chovanová        –      ZŠ  M. Gorkého Trnava

                                          Majsterka Slovenska v behu na 300 m – M SR v atletike

                                          základných škôl

Silvia Haringová       –      ZŠ Bernoláková Holíč

                                          Majsterka Slovenska z M SR základných škôl v streľbe

                                          zo vzduchovej pušky

Aneta Flajžíková       –     ZŠ Vajanského Skalica

                                          2. miesto v skoku do diaľky – M SR v atletike základných škôl

Roman Máchal          –     ZŠ  Školská Holíč

                                          2. miesto v skoku do výšky – M SR v atletike základných škôl

Adam Ondrejkovič    –     ZŠ Mojmírová Piešťany

                                          3. miesto v behu na 60 m – M SR v atletike základných śkôl

Základné školy kolektív

 

ZŠ  Mallého Skalica –    3. Miesto na M SR vo florbale základných škôl v kategórii

                                         mladší žiaci

                                         3. Miesto na M SR vo florbale základných škôl v kategórii

                                         starší žiaci

 

Stredné školy jednotlivci

 

Veronika Klčová        –    ŠG J. Herdu Trnava

                                         Majsterka Slovenska v behu na 800m – M SR v atletike

                                         stredných škôl

Michaela Pešková      --   ŠG J. Herdu Trnava

                                         Majsterka Slovenska v behu na 300m cez prekážky – M SR 

                                         v atletike stredných škôl

Imrich Valach            –    Gymnázium J. Hollého Trnava

                                         2. miesto v behu na 400 m – M SR v atletike stredných škôl

Jakub Matúš               –    ŠG J. Herdu Trnava

                                         3. miesto v behu na 100 m – M SR v atletike stredných škôl  -       

Maximilián Slezák     –    ŠG J. Herdu Trnava

                                         Držiteľ Slovenského dorasteneckého rekordu v hode oštepom

                                         /73,76 m/

 

Stredné školy kolektív

 

ŠG J. Herdu Trnava –  školské družstvo atlétov, ktoré na medzinárodných školských

                                        majstrovstvách ISF v Karlových Varoch v atletike „ O pohár

                                        J. Hubert cup" obsadilo 5. miesto

 

TOP 10 žiaci bez určenia poradia

 

Patrik Stojka            –     Športovo-strelecký klub polícia Skalica /majster Slovenska  

                                        v streľbe vzduchová pištoľ/

 

Lýdia Drahovská     –     ŠBR Piešťany /viacnásobná majsterka Slovenska v duatlone,

                                       triatlone, akvatlone/

 

Zuzana Peková        –     KST Viktória Trnava  /viacnásobná majsterka Slovenska    

                                        v stolnom tenise/

 

Július Sárközi          –     Zápasnícky klub Dunajská Streda /majster Slovenska v zápasení 

                                       vo voľnom štýle a grécko-rímskom štýle/                            

 

Romana Mikušová   –    Kanoe klub  Piešťany /viacnásobná majsterka Slovenska  

                                        v kanoistike/

 

Patrik Bučko            –     AK Bojničky /viacnásobný majster Slovenska vo vrhu guľou/

 

Tomáš Niedl            –     Plavecký klub STU Trnava /majster Slovenska v plávaní/

 

Barbora Tomanová  –    Plavecký klub STU Trnava /viacnásobná majsterka Slovenska v

                                       plávaní/

 

Natália Macková      -    Plavecký klub STU Trnava /reprezentantka Slovenska v plávaní/  

 

Erika Ágh                 –    Russel Gabčíkovo /majsterka Slovenska a reprezentantka 

                                       v zápasení/

Top 10 dorastenci a juniori bez určenia poradia

 

Sára Niepelová           -   ŠPK Kúpele Piešťany /viacnásobná majsterka Slovenska v 

                                        plávaní/

 

Daniel Kuropka         –   ŠPK Kúpele Piešťany /viacnásobný majster Slovenska v plávaní/

 

Tibor Linka                –   KCK Šamorín /majster Európy v kanoistike/

 

Barbara Bartovičová  –  Plavecký klub STU Trnava /majsterka Slovenska a juniorská

                                        reprezentantka/

               

Michal Takács            –  TP Galanta - /majster Slovenska v boxe, 1. miesto turnaj

                                       Olympijských nádejí/

 

Jerguš Jacko                –  Kanoe klub Piešťany /majster Slovenska a reprezentant 

                                        Slovenska v kanoistike/

 

Filip Valo                –   Kanoe klub Piešťany /majster Slovenska a reprezentant 

                                     Slovenska v kanoistike/

 

 

Matúš Remenár       –   Karate Klub Slovšport Trnava  /majster Slovenska 

                                     a reprezentant Slovenska /

 

Dominik Krčmár     –  ŠKP Trnava /majster Slovenska a reprezentant v športovej 

                                    streľbe/

                               

Barbora Križanová  –  Plavecký klub STU Trnava /majsterka Slovenska 

                                     a reprezentantka Slovenska v plávaní/

Talent roka

 

Matúš Janík            –   ŠPK Kúpele Piešťany /viacnásobný majster Slovenska

                                    v plávaní/

Objav roka

 

 Martin Majer         –   Judo Klub Slávia Trnava /majster Slovenska a reprezentant 

                                    Slovenska v jude

Tréner roka

 

 Rastislav Hlavatý  –   tréner  plavcov STU Trnava a reprezentačný tréner Slovenska 

 

Skokan roka

 

Tomáš Púchly          -   Plavecký klub STU Trnava  /viacnásobný majster Slovenska

                                     a reprezentant Slovenska  v plávaní/

Žiacky kolektív

 

 FC Spartak Trnava   -   majstri Slovenska vo futbale  - U 12

 

Mládežnícky kolektív

 

 Bejzbal klub STU Trnava – majstri Slovenska, reprezentanti Slovenska  

 

Kolektív dospelých

 

HC Sporta Hlohovec  -   vicemajstri  Slovenska v hádzanej a účastníci pohára EHF –

                                        /skupinová fáza/

 

TOP 9 – dospelí bez určenia poradia

 

 

 Filip Praj                     –  ŠKP Trnava /2. miesto z ME, reprezentant Slovenska    

                                         v športovej streľbe v disciplíne trap/

 

 Veronika Sýkorová     –  ŠKP Trnava /majsterka Slovenska a reprezentantka Slovenska

                                         v športovej streľbe disciplína skeet/

 

Veronika Vadovičová  –  /Slovenská paralympijská reprezentantka v športovej

                                         streľbe – 3- násobná  majsterka z ME a 2x strieborná z MS/

 

Radoslav Malenovský  –  Slovenský paralympijský reprezentant v športovej

                                          streľbe – strieborný medailista z MS

 

Ján Riapoš                    –  Slovenska paralympijský reprezentant v stolnom tenise-

                                          bronzový medailista z ME

 

 Matej Michálek           -   Kanoe-kajak Piešťany /majster Sveta a Európy v kanoistike/

                                   

Lukáš Lacko                 -   TK Kúpele Piešťany /člen Davis cupového týmu Slovenska  

                                          a najlepší tenista Slovenska v rebríčku ATP

 

Magdaléna Rybáriková -   TK Kúpele Piešťany /členka Fed-cupového týmu SR, hráčka

                                           na 38 mieste  WTA   

Natália Grmanová         -   Taekwondo Trnava /trojnásobná majsterka Európy/

 

Športovec roka

 

Erik Varga                    –   ŠKP Trnava /víťaz finále Svetového pohára športovej streľbe 

                                           v disciplíne trap/

Cena predsedu TTSK

 

 Jozef Kráľovič            –   Kolkársky klub Trnava - Modranka / za celoživotnú prácu 

                                          a rozvoj kolkárskeho športu na Slovensku/ Dlhoročný tréner 

                                          reprezentácie Československa a Slovenska. Držiteľ ocenenia 

                                          Ministra školstva, vedy,  výskumu a športu  SR - Za prínos 

                                          a rozvoj športu pre rok 2013

 

 

 

 

 

 

 

Pamätná medaila predsedu TTSK

 

1.      Karol Baranovič –  / rok nar. 1913, zomrel 1987/ im memoriam/. Najúspešnejší pästiar v histórii trnavského boxu. Na Majstrovstvách Slovenska v rokoch 1933, 1934, 1935 a 1936 získal zlatú medailu

2.      Karol Duffek – /rok nar. 1933/. Pri príležitosti životného jubilea za celoživotnú

prácu v oblasti športu a za prácu s mládežou

3.      Viliam Hrčka – /rok nar. 1941/ za dlhoročnú organizátorskú prácu v telesnej kultúre

4.      Zdeněk Zalubil – / rok nar. 1954/ pri príležitosti  50-ročného pôsobenia na pretekárskom a funkcionárskom poli v skalickej atletike

5.      Pavel Bohunický – /rok nar. 1933/ pri príležitosti životného jubilea 80. rokov

       Za celoživotnú prácu v oblasti športu a za  prácu s mládežou

6.      Kamil Majerník – / rok nar.1943/  pri príležitosti životného jubilea 70. rokov

      Za prínos a rozvoj futbalu na Slovensku

7.      Mikuláš Kánya–  / rok nar. 1929/ dlhoročný funkcionár TJ Spartak Trnava a TJ Lokomotíva Trnava. Za celoživotnú organizátorskú prácu v oblasti športu

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram