Výstava poľovníckych trofejí

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Najkrajšie trofeje vystavujú v múzeu

Trnavský samosprávny kraj, v spolupráci s Obvodnými poľovníckymi komorami v Dunajskej Strede, Galante, Piešťanoch, Senici, Skalici a Trnave usporiadal Krajskú výstavu poľovníckych trofejí. Zbierka najlepších trofejí zo všetkých okresov nášho kraja bude vystavená v Západoslovenskom múzeu v Trnave do 6. októbra.

„V prvom rade ma teší, že sa tu zišli ľudia z rôznych oblastí života. Táto výstava bude po 55 rokoch prvýkrát vystavovať niečo z bohatého kultúrneho dedičstva nášho kraja. Výstava by nemala byť len pre poľovníkov samých, ale má pripomenúť, že tú máme obrovský dar – našu prírodu. Mnohí majú skreslený pohľad na poľovníkov. Nie je to len o lovení zveri, ale o starostlivosti o zver, výchove mladých k láske k prírode a všetkému živému, čo tu máme. Je to práca, ktorá často nie je docenená," povedal na slávnostnom otvorení predseda TTSK Tibor Mikuš, sám vášnivý poľovník.

Na prehliadke je vystavených okolo sto medailových trofejí srnčej, jelenej, muflónej, diviačej zveri. Nechýbajú ani šelmy našich lesov – líšky a jazvece.   

„Nie každému poľovníkovi sa podarí v živote uloviť medailovú trofej. Tí šťastlivci, ktorých trofeje môžeme vidieť na výstave, sa k nim dopracovali trpezlivosťou a zodpovednosťou. Verím, že každý si nájde tú trofej, o ktorej sníva," povedal Pavol Kaššák, predseda poľovníckej a hodnotiteľskej komisie OPK Trnava.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW