Výstavbu verejných budov čakajú zmeny

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Trnavský samosprávny kraj usporiadal I. medzinárodný odborný workshop Legislatívne zmeny vo výstavbe verejných budov - požiadavky a trendy vo vzťahu k energetickej efektívnosti organizovaný v rámci projektu Ukážka energetickej efektívnosti a využívania obnoviteľných zdrojov energie na príklade verejných budov.
Energetická hospodárnosť budov je základom, ktorý umožní znížiť prevádzkové náklady, skvalitniť vnútorné prostredie a využiť energiu z obnoviteľných zdrojov. Táto oblasť prináša benefity nielen pre samotné samosprávy, ale i občanov a podnikateľský sektor. Na tento potenciál reagujú aj sprísnené legislatívne požiadavky na budovy. Od januára roku 2013 musia všetky novopostavené budovy pri energetickej certifikácii patriť minimálne do kategórie B, ale po roku 2018 sa očakáva realizácia budov s takmer nulovou spotrebou energie.
V rámci seminára vystúpili Katarína Korytárová z Ministerstva hospodárstva SR, Petr Keller z Inštitútu pre energeticky pasívne domy, Roman Caban z Energetického centra v Bratislave, Dalibor Borák z Českej komory architektov, Yvonna Gaillyová z Ekologického inštitútu Veronica a Jozef Maudrý, riaditeľ Energetického klastra – Západné Slovensko.
-          wp -

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend