Vytvor strom života

Publikované: 19.11.2013/ Aktualizované: 21.02.2022

V Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šoporni – Štrkovci sa uskutočnil už 11. ročník tvorivých dielní pod názvom VYTVOR STROM ŽIVOTA.

V jedálni nášho domova bol postavený strom, strom smutný, neveselý, nevýraznej farby, ktorý v nás vyvolával smutnú náladu.

Účastníci podujatia preto dostali za úlohu tento strom obveseliť, farebne dotvoriť, ozdobiť, aby nám prinášal radosť a úsmev. V jednotlivých tvorivých dielničkách dostali rôzne pomôcky, prírodniny a recyklovateľný materiál a nekládli sme medze ich fantázii pri vytváraní výrobkov určených na výzdobu stromu.

Nestačili sme sa čudovať s akou láskou, vynaliezavosťou, tvorivosťou sa všetci hneď pustili do práce.

Na strome postupne pribúdali veselé ozdoby, ktoré po chvíli zmenili náš strom na pestrofarebnú pýchu našej jedálne. Na strome sa tak stretli výrobky našich klientov, ale i detí z Važinky, ktoré ho premenili  nielen výrobkami, ale najmä  láskou, ktorú do ich výroby vložili na ozajstný STROM ŽIVOTA – strom pestrý, veselý, rôznorodý, plný lásky a spolupatričnosti.

No a aké by to bolo stretnutie s Važinkou bez veselého tanca a spevu?  Priestory nášho domova sa rozozneli hudbou, krásnymi hláskami detí a tancom.

Ľudový súbor Važinka zo Šoporne nám pod vedením pána Dr. Búrana predstavil ľudové piesne, zvyky a tradície zo Šoporne a účastníci mali možnosť si pri veselej hudbe si aj zatancovať.

Na záver by som sa rada poďakovala všetkým, ktorí prišli medzi nás a svojou aktívnou účasťou pomohli  zorganizovať podujatie plné srdečnosti, spolupatričnosti a ľudskosti. Ďakujem tiež pánovi starostovi, ktorý poskytol účinkujúcim autobus a pomohol nám pri organizácii podujatia.  ĎAKUJEME.

Mgr. Slávka Soboňová
vedúca výchovy DSS
Šoporňa - Štrkovec

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW