Vzácna návšteva na Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci

Publikované: 22.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Dňa 13.novembra 2019 navštívili Gymnázium Ivana Kupca v Hlohovci veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska p. Andrew Garth a vojenský pridelenec obrany Spojeného kráľovstva v Českej republike plukovník David Catmur. Tohto výnimočného stretnutia sa zúčastnil aj zástupca Trnavského samosprávneho kraja Mgr. Marek Neštický.

V rámci Týždňa globálneho vzdelávania, ktoré naša škola organizuje pravidelne každý rok spoločne s oslavami Dňa študentstva, mali naši vzácni hostia príležitosť nielen zavítať na prednášky študentov s odborníkmi, p. JUDr. Stanislavom Gaňom a Mgr. Dagmar Fillovou z odboru legislatívy a milostí Kancelárie prezidentky SR, ale sa aj priamo stretnúť a porozprávať s menšími žiakmi, ktorí sa počas pečenia muffinkov učili o zodpovednom domácom rozpočte, či so staršími študentmi, ktorí sa formou rovesníckeho vzdelávania oboznamovali s programom Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.

Po prehliadke školy sa v krásnych historických priestoroch Vlastivedného múzea konala beseda s p. Garthom a p. plukovníkom Catmurom, na ktorú sa naši žiaci výborne pripravili a zahrnuli oboch pánov zaujímavými otázkami o ich profesionálnej kariére, štúdiu, historických a spoločenských míľnikoch Británie, či o ich vzťahu ku Slovensku a zároveň sa im za všetkých poďakovali umeleckým programom v podaní našich talentovaných hudobníkov a svojimi vlastnými originálnymi výtvarnými dielami.

Autor: Mgr. I. Fáziková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW