Workshop Galanta

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Pokračovaním plánovaných úloh a aktivít v rámci projektu "Trnavský kraj - región pre všetkých" bol v poradí už tretí odborný workshop, ktorý sa konal 26. júna v priestoroch Hotela Galanta. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a jeho cieľom je komplexné vytvorenie podmienok pre rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského samosprávneho kraja.
Hlavnou témou seminára bolo Predstavenie projektu a výstupov a cestovný ruch v okrese Galanta. Pozvanie na workshop prijali zástupcovia škôl, rekreačných a ubytovacích zariadení, združení cestovného ruchu, občianskych združení, ako aj predstavitelia politického a verejného života v rámci okresu Galanta.
„Chcel by som poďakovať, že ste si vybrali na stretnutie mesto Galanta, ktoré nie je až tak známe turistickým ruchom, ale naším cieľom je, aby sa cestovný ruch oživil a naše pekné mesto a okolie navštívilo čo najviac ľudí. Pevne verím, že toto pracovné rokovanie prinesie aj určité podnety a dúfam, že si po stretnutí nájdete čas a pozriete si naše mesto a ponesiete dobrý chýr o ňom, ako i o našej ústretovosti a priateľstve," povedal vo svojom príhovore Ladislav Maťašovský, primátor mesta Galanta.
Pracovný seminár zorganizoval Odbor podpory podnikania a cestovného ruchu Trnavského samosprávneho kraja v spolupráci s Klastrom cestovného ruchu - západné Slovensko a Agentúrou regionálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja v rámci Regionálneho operačného programu, Opatrenie 3.2b Podpora a rozvoj infraštruktúry cestovného ruchu - neinvestičné aktivity.
„V súčasnosti pripravujeme založenie Krajskej organizácie cestovného ruchu a predpokladáme, žeby táto organizácia mohla vzniknúť niekedy na jeseň a zároveň vtedy aj začať svoju činnosť. Radi by sme prostredníctvom tejto inštitúcie podporili, aj finančne, aj odborne, aktivity na celom území kraja," povedal na margo rozvoja cestovného ruchu v regióne Marián Cipár, riaditeľ Sekcie regionálneho rozvoja TTSK.
Nasledujúci workshop sa uskutoční začiatkom jesene v Hlohovci.
Text a foto: Ľubica Pélyová

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW