Workshop na piešťanskom letisku mal ukázať nové východiská

Publikované: 07.06.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
7. 6. 2018 – Na letisku v Piešťanoch sa vo štvrtok 7. júna uskutočnil medzinárodný Workshop Letisko Piešťany s podtitulom Šanca pre malé regionálne letiská. 

Workshop bol organizovaný z iniciatívy Komisie pre leteckú infraštruktúru a cestovný ruch pri Mestskom zastupiteľstve Piešťany s Katedrou leteckej dopravy Žilinskej univerzity, Mestom Piešťany a Trnavským samosprávnym krajom. 
Záštitu nad podujatím prevzal župan TTSK Jozef Viskupič, ktorý na takomto odbornom fóre hľadal možnosti záchrany letiska a jeho ďalšom smerovaní: „Rokujeme s možnými akcionármi a investormi, posúvame sa po krôčikoch vpred, no v tejto chvíli je ešte predčasné hovoriť o definitívnom riešení záchrany letiska. Jedným z takýchto krokov je aj široko-spektrálna diskusia na odbornej úrovni. Preto ma teší, že sa podarilo zorganizovať tento workshop, kde sa stretávajú múdre hlavy z prostredia aviatiky a verím, že brainstorming prinesie podnetné nápady."
Počas programu so svojimi prednáškami vystúpili riaditelia regionálnych letísk zo Slovenska a Českej republiky, erudovaní odborníci a vysokoškolskí pedagógovia.
Podujatie poctil svojou neformálnou návštevou aj veľvyslanec Chorvátskej republiky v Slovenskej republike p. Aleksandar Heina.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW