XXIV. ročník Klátovského pohára

Publikované: 30.07.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
30. 7. 2017 – V nedeľu popoludní sa začali parkúrové jazdecké preteky o Klátovský pohár v Dunajskom Klátove v okrese Dunajská Streda. „Konajú sa v priestoroch Czajlik Ranchu popri klátovskom ramene," povedal riaditeľ pretekov Eugen Czajlik. Jazdecký klub Czajlik Ranch ako člen Slovenskej jazdeckej federácie tradične organizuje každý rok tieto jazdecké preteky v parkúre, pričom sa konal XXIV. ročník. Ako diváci sa ho zúčastnili sa ho aj predseda TTSK Tibor Mikuš, ktorý aj dekoroval víťazov  a podpredseda TTSK József Berényi.

Súťaž sa konala v troch disciplínach. V kategórií Skok ZL – Cena Abenderády – súťažiaci museli prekonať deväť 110-centimetrových prekážok. V ďalšej disciplíne Skok L – Klátovský pohár boli prekážky 120 cm vysoké a ich počet bol desať. Na záver sa uskutočnil kategória pod názvom Mini-Maxi. Súťažilo sa o cenu riaditeľa pretekov. „V tejto disciplíne najnižšie prekážky majú 120 cm, najvyššie až dva metre," povedal riaditeľ pretekov. 
Medzi jednotlivými kategóriami boli pre divákov pripravené ukážky práce najmenších jazdcov s poníkmi, drezúra, parkúrova gymnastika a westernové jazdenie barrel race.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW