XXVIII. snem ZMO, región JE Jaslovské Bohunice

Publikované: 28.03.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
28. 3. 2018 – Približne sto zástupcov samospráv zo Združenia miest a obcí (ZMO) regiónu Jadrových elektrární (JE) Jaslovské Bohunice sa zišlo na svojom XXVIII. sneme. Správu o činnosti za minulý rok predniesol predseda ZMO a starosta Ružindola Vladimír Púčik.

Vo svojej správe sa dotkol viacerých oblastí činnosti miestnej samosprávy. Trval na posilňovaní financovania samospráv a zmeny legislatívy pri voľbách tak, aby Slovensko nebolo jedným volebných obvodom. Na príklade poukázal, že jestvuje volebná turistika, kedy volič môže voliť v obci, v ktorej nemá trvalý pobyt. Žiadal vládu SR o vytvorenie cestného fondu na vybudovanie a rekonštrukcie miestnych komunikácií. Upozornil na problémy separovaného zberu, kedy sa na konci roka časť vyseparovaného odpadu vracia späť z firiem na obce a ten potom končí na obecných skládkach. Rovnako kritizoval sadzobník autorských odmien za používanie hudobných diel, ktoré vyberá Slovenský ochranný zväz autorský. 
S príhovorom k delegátom snemu vystúpil aj župan TTSK Jozef Viskupič, ktorý zdôraznil, že je pripravený im podať pomocnú ruku. „Verím, že sa nám v krátkom čase podarí spôsob stretávania sa a naštartovania procesov autentickej spolupráce v samospráve na linke občan, mesto, kraj s ukotvením v štáte a Európskej únii. Tu vidím náš spoločný rámec partnerstva."
Najstaršie a najväčšie ZMO na Slovensku má v súčasnosti v členskej základni 153 obcí a miest z okruhu tridsiatich kilometrov od  jadrovej elektrárne.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW