Začiatok budovania Univerzitného vedeckého parku

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

 Vo vstupnej aule Materiálovotechnologickej fakulty STU Trnava a neskôr aj pod holým nebom prebehlo slávnostné otvorenie budovania Univerzitného vedeckého parku. Ten bude primárne zameraný na oblasť materiálového inžinierstva a automatizácie a informatizácie  priemyselných procesov. Slávnostného aktu sa okrem predstaviteľov fakulty, dekana Olivera Moravčíka a rektora Róberta Redhammera zúčastnili aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič, či minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek. Okrem nich mali príhovor aj predseda Trnavského samosprávneho kraja pán Tibor Mikuš a jeden z riaditeľov partnera projektu Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf Peter Joehnk.
„Veľmi ma teší, že Slovenská technická univerzita, moja alma mater, vstupuje do ďalšej fázy svojho vývoja. Teší ma, že v našom meste, v našom kraji, bude realizovať projekt, ktorý nemá na Slovensku zatiaľ obdobu. Verím, že sa vďaka nemu dosiahne nielen vyššia úroveň poznania a vzdelanosti, ale že to bude na prospech celej spoločnosti a slovenským občanom. Chcem zablahoželať pánovi rektorovi, aj pánovi dekanovi k naplneniu ich sna. Chcem sa poďakovať ministrovu školstva a ministrovi poľnohospodárstva za pomoc pri realizácii tohto projektu. Zároveň zaželať všetkým, aby sa projekt podarilo naplniť v stanovenom čase a kvalite," uviedol trnavský župan Mikuš.

Dňom 17. mája bola slávnostným aktom spustená prvá etapa budovania Univerzitného vedeckého parku a začalo sa  s výstavbou objektu Materiálového výskumu – Slovakion. V rámci tohto projektu sa vybuduje objekt s najmodernejšími technológiami na svetovej úrovni: Vedecké pracovisko materiálového výskumu s laboratóriami technológií iónového lúča, plazmatickej modifikácie a depozície, analytických metód a laboratórium počítačového modelovania.
Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW