Žiaci zo sociálne slabších pomerov dostanú 100 počítačov

Publikované: 16.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavský samosprávny kraj oslovil firmy pôsobiace na svojom území s výzvou na darovanie počítačov s cieľom zabezpečiť dištančnú formu vzdelávania. Medzi prvými zareagovala spoločnosť Samsung Electronics Slovakia. Až 100 počítačov od nej je určených pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

„Spoločnosť Samsung pôsobí v Galante od roku 2002 a je pre našu župu silný partner, na ktorého sa môžeme v ťažkých časoch spoľahnúť. V predvianočnom období sme získali pre žiakov našich škôl darček v podobe sto počítačov. Sú určené pre tých zo sociálne slabších pomerov, ktorí si nemôžu dovoliť technické vybavenie na online vyučovanie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V dôsledku súčasnej situácie sú výrazne ohrozené perspektívy študentov. Župa sa preto v záujme zmiernenia dôsledkov na ich budúcnosť rozhodla osloviť firmy, z ktorých niektoré zamestnávajú absolventov jej škôl.

„Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží spolupracovať a pomáhať v rôznych oblastiach. Sme veľmi radi, že môžeme pomôcť Trnavskému samosprávnemu kraju tak, aby sa žiaci mohli plnohodnotne zúčastňovať vzdelávania,“ uviedol Marcel Královič, Samsung Galanta, HRT Senior manažér.

Žiaci dostanú k dispozícii počítače s operačným systémom, zabudovaným SSD diskom s kapacitou 250 GB a kompletným príslušenstvom v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší či reproduktorov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW