Žitnoostrovné múzeum zrekonštruované

Publikované: 25.05.2016/ Aktualizované: 21.02.2022

25.5.2016 – V Dunajskej Strede sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného Výstavného pavilónu a areálu Žitnoostrovného múzea. Uskutočnila sa oprava strechy a strešného plášťa pavilónu so zateplením, oprava svetlíkov, výmena okien a dverí, modernizácia sociálnych zariadení, oprava a výmena ústredného kúrenia a výmena kotla. Múzeum má vytvorený bezbariérového vstupu a nový kamerový a zabezpečovací systém.

„Vždy keď idem do zahraničia, alebo do iného regiónu, snažím sa navštíviť miestne múzeum. Múzeá sú najlepším lakmusovým papierom, akým spôsobom chce štát, či mesto prezentovať sám seba, čo považuje za dôležité z hľadiska minulosti a čo chce, aby návštevníci vnímali. Preto som veľmi rád, keď Trnavský samosprávny kraj investuje do múzeí a galérií, lebo tu vidíte, na akých základoch stojí naša spoločnosť," povedal na otvorení podpredseda TTSK József Berényi.

V rámci vonkajšej expozície bola realizovaná drobná architektúra, chodníky, spevnené plochy, terénne úpravy, vonkajšie pódium pre účely prezentácií a vystúpení. Múzeum bolo obohatené výsadbou a dobudovaním rekreačnej zelene a parku s lavičkami, drobnými exponátmi, parkovými a sadovými úpravami. Projekt vo výške 547 678 € bol okrem zdrojov EÚ spolufinancovaný aj zo zdrojov TTSK vo výške 27 384 €, ktorý využil finančné prostriedky z úveru Rozvojovej banky Rady Európy.

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW