Život a dielo Pierra de Coubertina – olympizmus v praxi

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

Pod záštitou Slovenského olympijského výboru a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa v Bratislave uskutočnila Konferencia Slovenskej olympijskej akadémie „Život a dielo Pierra de Coubertina – olympizmus v praxi". Cieľom tohto medzinárodného podujatia bolo zhodnotiť situáciu v zúčastnených krajinách týkajúcu sa olympijskej výchovy a praktických výstupov odkazu Pierra de Coubertina v praxi, získať poznatky o konkrétnych vzdelávacích aktivitách a opatreniach, ako aj o dobrých skúsenostiach z praxe v oblasti olympijskej výchovy, ktoré sa uskutočnili v zúčastnených krajinách v poslednom období.
Úmyslom konferencie bolo aj rozvíjanie spolupráce športových subjektov a vzdelávacích inštitúcií na národnej a medzinárodnej úrovni za účelom výmeny vedomostí a skúseností v oblasti olympijskej výchovy a získavanie vedomosti o efektívnych metódach uplatňovaných v olympijskej výchove.
Na konferencii odzneli teoretické prednášky viacerých zahraničných a slovenských hostí – lektorov olympijskej výchovy.
„Vyše sto olympijských ideí, olympijských princípov, ktoré tento filantrop, tento vizionár sformuloval, sú dodnes platné a nie je potrebné na nich takmer nič meniť," povedal v úvodnom príhovore František Chmelár, prezident Slovenského olympijského výboru.
„Som presvedčený, že ak chceme rozvíjať šport, rozvíjať podporu pre šport, tak by sme sa mali s pokorou vrátiť k tomu, čo sa v predchádzajúcich desaťročiach osvedčilo. To je samozrejme otázka organizácie športu ako  celku, otázka financovania, otázka výchovy športových funkcionárov, otázka spoločenského statusu športových pedagógov a otázka ich oceňovania,," vyjadril sa vo svojej prednáške Tibor Mikuš, predseda Trnavského samosprávneho kraja.
Z konferencie bude vydaná elektronická verzia zborníka zostavená z príspevkov a prezentácií prednášajúcich.
Ľubica Pélyová
Foto: Juraj Štaffa

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW