Zlatá rybka

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec zorganizovali v dňoch 19. – 21. júna 2013 9. ročník Medzinárodných rybárskych pretekov mentálne postihnutých pod názvom „Zlatá rybka" .
Podujatia sa zúčastnilo 9 zariadení zo Slovenska a 3 družstvá tvorili priatelia z Maďarska, Čiech,  a Rakúska.

Každé  družstvo tvorili 4 klienti a 2 osoby ako doprovod.
Toto krásne trojdňové podujatie sa začína príchodom všetkých účastníkov do nášho zariadenia, kde ich už čakajú postavené stany, rybárska výstroj a  rozvoniava obed. Po ubytovaní sa a krátkom oddychu sa všetci presúvame na rybník, kde bude prebiehať celá súťažná časť podujatia. Tu majú možnosť všetci oboznámiť sa s prostredím a vyskúšať si samotné chytanie. Program pokračoval v zariadení diskotékou – tento rok nám do tanca v stredu hrala kapela STOP zo Šoporne. Všetci sa vytancovali, opiekli si chutné špekáčiky, posedeli pri priateľských rozhovoroch a tešili sa na štvrtkovú rybačku.

Súťažným dňom bol štvrtok 20. jún 2013. Súťaž prebiehala v areáli súkromného rybníka u p. Beňa na Štrkovci.  „Rybník pri starej pálenici" sa nachádza v krajine nížinných jazier, lesov a hájov. Jeho plocha je 0,75 ha a hĺbka vody cca 2,5 m. Osádku rýb tvoria kapor, pleskáč, červenica, zubáč, sumec, amur a tolstolobik. Najväčšou rybou je tolstolobik, s váhou 32 kg a kapor s váhou 17 kg.

Pred samotnou súťažou si zástupcovia súťažných družstiev vyžrebovali svoje lovné miesta a to pod dozorom predsedu odbornej poroty pána Jozefa Lipovského . Slávnostným výstrelom o 07,30 hod. boli rybárske preteky oficiálne zahájené. Dozor nad regulérnosťou rybárskych pretekov zabezpečovala porota zložená z členov miestneho rybárskeho zväzu zo Šoporne konkrétne to boli páni: Jozef Lipovský, Štefan Lipovský, Mgr. Juraj Lipovský, Štefan Hipp, Michal Hutera, Mgr. Adrián Macho, Miloš Korec, Ján Lipovský a Enriko Javor.  Za ich ochotu, trpezlivosť a odbornú pomoc pri rybolove im patrí naše veľké

                                                                       ĎAKUJEME.

Úlovky boli riadne zaznamenané v tabuľkách. Víťazom sa stalo družstvo s najťažšou ulovenou rybou,  druhé miesto patrilo družstvu s najväčším počtom ulovených rýb a tretie miesto bolo pre družstvo s druhým najväčším počtom ulovených rýb. Akcie sa zúčastnili tieto zariadenia:

V rámci Slovenska:

 • Za Trnavský samosprávny kraj – DSS pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec a DSS pre deti a dospelých Pastuchov,
 • za Nitriansky samosprávny kraj – DSS Olichov,
 • za Trenčiansky samosprávny kraj – CSS Kostolná - Záriečie,
 • za Bratislavský samosprávny kraj – DSS Merema, Modra – Harmónia,
 • za Prešovský samosprávny kraj – DSS Prešov,
 • za Košický samosprávny kraj – DSS Rožňava a DSS Košice
 • za Banskobystrický kraj – DSS Neporadza.

Zahraniční účastníci:

 • Rakúsko - Juged am werk  WS Elisenstrasse , Wien, Austria,
 • Maďarsko – Tatabánya,
 • Čechy – ÚSP Lidmaň.

Súťaž ukončil pán Beňo presne o 12,00 hod. výstrelom z pušky. Porota vyhodnotila tabuľky úlovkov jednotlivých družstiev a následne Ing. Silvia Cifrová, vedúca oddelenia poskytovania sociálnych služieb pre organizácie TTSK spolu s riaditeľkou zariadenia DSS pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec Mgr. Máriou Tóthovou a predsedom poroty p. Jozefom Lipovským  slávnostne vyhlásili výsledky súťažného rybolovu:

 • na 1. mieste sa umiestnili zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja CSS LIPA Kostolná-Záriečie, ktorí ulovili najťažšiu rybu o váhe  6,40 kg.
 • na 2. mieste sa umiestnilo družstvo Maďarska s najväčším počtom ulovených rýb a to 65 kusov,
 • 3. miesto získalo CSS Slnečný dom Prešov s druhým najväčším počtom ulovených rýb a to 57 kusov.

Neodmysliteľnou súčasťou nášho podujatia sú vojaci zo Serede, ktorí nám každý rok pomáhajú s organizáciou ako aj s programom – ukážka vojenskej techniky, predvedú sa nám potápači a účastníci majú možnosť obzrieť si vojenskú techniku.

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomohli zorganizovať takúto skvelú akciu a už teraz sa tešíme na jej 10. ročník. Takže Petrov zdar!!!

Slávka Soboňová

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW