Zoskupenie EZÚS pracuje v prospech obyvateľov

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

Na pôde Úradu TTSK sa konalo 4. zasadnutie Valného zhromaždenia Európskeho zoskupenia územnej spolupráce s ručením obmedzeným Rába-Dunaj-Váh. Trnavskú župu zastupovali predseda TTSK a predseda valného zhomaždenia Tibor Mikuš, podpredseda József Kvarda a riaditeľ Úradu TTSK Dušan Guťan. Z maďarskej strany to boli predsedovia dvoch partnerských žúp. Zo samosprávy Komárom- Esztergom György Popovics,  spolupredseda  valného zhromaždenia. Zo župnej samosprávy Győr- Moson- Sopron Imre Szakács.

Na stretnutí sa rozoberalo schválenie rozpočtovej uzávierky, vstup EZÚS Rába-Dunaj-Váh do organizácie CESCI (Stredoeurópska služba na rozvoj cezhraničnej iniciatívy, či prijatie finančného a pracovného plánu zoskupenia EZÚS.

„Toto stretnutie bolo veľmi dôležitým vyvrcholením našej práce, pretože sme opäť sme prijali a schválili účtovnú uzávierku zoskupenia s referátmi s výkazom ziskom a strát. Samozrejme, aj s pracovným a finančným plánom na nasledujúce obdobie. Naše ambície odzrkadľujú našu prácu, a pravdepodobne budeme aj najpripravenejším zoskupením pre ďalšie plánovacie obdobie, v ktorom chceme predostrieť ďalšie projekty," uviedol Popovics.

Szakács zas považujem vznik zoskupenia za absolútne správnu myšlienku. „Naša spolupráca môže prinášať veľa výhod obyvateľom týchto troch žúp, čerpaním prostriedkov v rámci budúceho obdobia môžeme zvýšiť kvalitu ich života."

Rovnaký názor mal aj podpredseda TTSK a člen Dozornej rady EZÚS József Kvarda. „Rozvoj turizmu, či zjednodušenie prepravy obyvateľov patrí medzi naše priority. Ku kompe medzi Dunaramete a Gabčíkovom pribudne ďalšia, ktorá bude spájať Dunakility s Dobrohošťom, pripravuje sa aj komplexná rekonštrukcia mosta Medveďov. Toto zoskupenie troch žúp má samostatné právne zoskupenie a tým je jeho kvalita ešte vyššia.  V budúcnosti by EZÚS mohol posilniť aj Nitriansky samosprávny kraj, aby bolo zoskupenie zastúpené dvoma župami z každej strany."

Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW