Župa bude očkovať aj na Bielu sobotu, upozorňuje na problémy NCZI so zasielaním SMS správ

Publikované: 01.04.2021 | Naposledy aktualizované 22.02.2022

Trnavská župa pokračuje v očkovaní proti Covid-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave aj na Bielu sobotu, 3. apríla 2021.

Je pripravená zaočkovať ďalších približne 6.000 ľudí. Medzi nimi budú aj prví záujemcovia o očkovanie s ťažkým zdravotným postihnutím alebo ťažkou diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK. Župa doteraz zaočkovala už takmer 27.500 ľudí.

Podľa informácií od verejnosti, niektorí záujemcovia registrovaní cez centrálny systém vakcinacia.nczisk.sk dostali od správcu tohto systému, Národného centra zdravotníckych informácií, niekoľko SMS správ s rôznym dátumom a časom očkovania. Malo by ísť predovšetkým o ľudí pôvodne objednaných na očkovanie v jednom z troch župných očkovacích centier v sobotu 3. apríla 2021 medzi 16. a 18. hodinou. Ponúknutý im mal byť napríklad termín 8. alebo 10. apríla 2021. V prípade prijatia viacerých SMS správ, vždy platí termín uvedený v poslednej SMS správe, hoci v nej nebýva uvedené, že ide o nový termín očkovania.

Za vzniknutú situáciu zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií a Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Napriek tomu sa župa záujemcom o očkovanie ospravedlňuje za komplikácie.

Čas očkovania si je možné overiť na stránke vakcinacia.nczisk.sk/zmena, kde je možné pridelený termín aj zmeniť alebo zrušiť. V prípade otázok a nejasností sa prihlásení na očkovanie môžu obrátiť na call centrum Národného centra zdravotníckych informácií denne od 7.00 h do 20.00 h na číslach 02/32 35 30 30 alebo 0800 174 174.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram