Župa cez Bielu sobotu zaočkovala ďalších 4.300 záujemcov, prvýkrát boli medzi nimi záujemcovia prihlásení cez cakarenTT.SK

Publikované: 03.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa pokračovala v očkovaní proti Covid-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách aj na Bielu sobotu, 3. apríla 2021. Prvá dávka vakcíny od spoločnosti AstraZeneca v nich bola podaná ďalším 4.290 ľuďom. V Dunajskej Strede išlo o 1.628, v Skalici 1.210 a Trnave 1.452 záujemcov. Medzi nimi bolo aj prvých 350 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK. Od 20. februára 2021 župa zaočkovala už takmer 32.000 ľudí.

„Počas Veľkej noci sme sa rozhodli očkovať v sobotu. Všetko prebiehalo v dobrej, sviatočnej nálade. Záujemcovia boli do centier vpúšťaní plynulo a zaočkovali sme ich v plánovanom čase. Ďakujem lekárom, sestrám a organizátorom za to, že sme mohli zaočkovať ďalších takmer 4.300 ľudí. Mimoriadne ma teší, že sme zaočkovali prvých 350 obyvateľov Trnavského kraja, ktorí sa ako náhradníci prihlásili cez cakarenTT.SK,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

V sobotu pribudla možnosť pozrieť si aktuálnu situáciu pred župným veľkokapacitným očkovacím centrom v Trnave na Strednej zdravotnícke škole, Daxnerova 6, online.

Na očkovanie sa môžu cez župný formulár na cakarenTT.SK jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s vekom najmenej 18 rokov a s ťažkým zdravotným postihnutím alebo so závažnou, respektíve stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19. Príležitosť prihlásiť sa majú aj vybrané skupiny zamestnancov vekom najmenej 50 rokov, ktorí prichádzajú do kontaktu so zákazníkmi alebo cestujúcimi.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW