Župa darovala Svätému Otcovi ručne vyrobený symbol solidarity

Publikované: 15.09.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Je súčasne symbolom hodnôt solidarity, humanity a nádeje. Práve ochrana slabších či núdznych spája odkaz pápeža Františka s aktivitami trnavskej župy v oblasti sociálnej starostlivosti.

„Privítať Svätého Otca je veľkou poctou pre nielen veriacich, respektíve tých, ktorí sa hlásia ku katolíckej cirkvi, ale pre všetkých ľudí dobrej vôle. Stretnutie s pápežom Františkom vo mne zanechalo hlboký dojem. V mene obyvateľov Trnavského kraja som mu venoval reliéf s obrysom šaštínskej baziliky, ktorý vyrobili klietky nášho Centra sociálnych služieb v Rohove. Dar je okrem pamiatky na návštevu Trnavského kraja predovšetkým symbolom silného sociálneho cítenia s dôrazom na ľudskosť a porozumenie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Podľa zamestnankyne Centra sociálnych služieb v Rohove Viery Rýšovej, ktorá pomáhala pri tvorbe daru, „klientky vložili do výroby plastiky svoje ruky a najmä srdcia. Dar pre pápeža Františka vytvorili s nadšením a láskou. Sme veľmi vďační trnavskej župe za príležitosť prezentovať našu šikovnosť aj pred takýmto vzácnym človekom.“

Župa sa extenzívne spolupracovala s Konferenciou biskupov Slovenska na príprave návštevy pápeža v Šaštíne. Po dohode s mestom, Správa a údržba ciest TTSK vybudovala vjazdy na 13 záchytných parkovísk pre autá a na štyri odstavné plochy pre autobusy. Na vybraných úsekoch komunikácií namaľovala vodorovné dopravné značenie.

V spolupráci s dopravcami ARRIVA Trnava a SKAND Skalica bolo zabezpečených 53 prímestských autobusových spojov, ktoré plynulo nadväzovali na grafikon mimoriadnych vlakov vypravených Železničnou spoločnosťou Slovensko.

Župná Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch pripravila catering pre domácich i zahraničných novinárov, ktorí informovali o priebehu návštevy pápeža v kraji.

Na jar, ešte pred ohlásením návštevy pápeža v Šaštíne, trnavská župa prispela na reštaurovanie hlavného a bočného vstupu do národnej svätyne. Obnova, ktorú realizovalo občianske združenie Septimavia, bola dokončená začiatkom septembra.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW