Župa do konca roka opraví ďalších 16 úsekov ciest 

Publikované: 30.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu rekonštrukcií ciest sme ušetrili finančné prostriedky, z ktorých ešte do konca roka opravíme ďalších 16 úsekov ciest nachádzajúcich sa vo všetkých okresoch kraja v celkovej hodnote 1,6 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Župní poslanci zároveň rozhodli o prijatí návratnej finančnej pomoci od vlády určenej na kompenzáciu výpadku daňových príjmov v dôsledku koronakrízy. Vyše 5,5 milióna eur bude použitých do konca roka na úhradu bežných i kapitálových výdavkov.
Poslanci vyjadrili súhlas aj s návrhom na ozdravenie siete škôl a školských zariadení, čím ukončili proces začatý na svojom júlovom zasadnutí. Až jeden a štvrť milióna eur ostáva v školstve, pričom budú presmerované z poloprázdnych budov do skvalitnenia vzdelávania.

Žiadosti o podporu z budúcoročnej 500-tisícovej výzvy na podporu regionálneho rozvoja v župe bude možné podávať do 30. novembra. Poslanci tiež rozhodli o vypísaní 32. kola obchodnej verejnej súťaže na predaj štyroch súborov nehnuteľností vrátane bývalej budovy Trnavského osvetového strediska.
Župa požiada o ďalšie eurofondy na využitie obnoviteľných zdrojov energie v budovách svojich organizácií. K schváleným projektom s celkovým rozpočtom viac ako milión eur tak môže pribudnúť 10 s oprávnenými výdavkami až štyri milióny eur.

Schválená bola aj spoluúčasť kraja pri financovaní eurofondového projektu rekonštrukcie vzácneho vodného kolového mlyna v Tomášikove, ktorého súčasťou je aj výstavba návštevníckeho centra.
Zastupiteľstvo odobrilo aj pristúpenie kraja k memorandu o spolupráci s Juhomoravským krajom vo veci prípravy cezhraničného projektu rekonštrukcie mosta cez rieku Morava na ceste II/425 medzi obcami Brodské a Lanžhot.
V súvislosti s výjazdovým charakterom zasadnutia zastupiteľstvo zobralo na vedomie informáciu o rozvojových zámeroch župy v okrese Galanta. V oblasti kultúry ide o rekonštrukciu parného mlyna v Dolných Salibách na výstavný priestor a depozitár, či hľadanie uspokojivého priestorového riešenia pre Galantskú knižnicu. Župa by mala financovať aj rekonštrukciu strechy na budove SOŠ obchodu a služieb v Galanta aj vytvorenie projektovej dokumentácie na prístavbu k budove DDS pre deti a dospelých v Galante, vďaka ktorej bude môcť byť rozšírená kapacita poskytovania sociálnej služby ambulantnou formou o 20 miest – po 10 v domove sociálnych služieb a v špecializovanom zariadení pre deti od 3 do 7 rokov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW