Župa hľadá nájomcu bývalého školského hospodárstva v Trnave, ten má vytvoriť aj ekofarmu

Publikované: 22.10.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Na dlhodobý prenájom ponúkame stavby a pozemky s podmienkou odkúpenia skladových zásob a stáda kráv. Zámer ich ďalšieho využitia musí počítať so zachovaním možnosti odborného výcviku pre žiakov priľahlej župnej strednej poľnohospodárskej školy a ďalších študentov zapojených do systému duálneho vzdelávania. Našou podmienkou je aj zachovanie rastlinnej a živočíšnej výroby, ako aj verejnosti prístupného automatu na čerstvé mlieko,“ skonštatoval riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Nový nájomca by mal na pozemkoch susediacej Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku vybudovať a odovzdať do prevádzky škole takzvanú ekofarmu. Z priestoru bývalého bazéna bude vytvorený úsek pre vodné vtáctvo. Pribudnú výbehy pre zajace, hlodavce, poníky, lamy, ovce či kozy.

„Od nového nájomcu očakávame aj zatraktívnenie priestoru pri župnej poľnohospodárskej škole. Súčasťou ekofarmy bude kontaktná zoologická záhrada, náučný chodník alebo miesto vhodné pre piknik. Má byť prístupná žiakom župných škôl aj verejnosti ,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Súťažné návrhy je možné podávať v lehote do 8. novembra 2021 do 15:00 hod., pričom rozhodujúcim bude termín doručenia návrhu. Návrhy bude vyhodnocovať komisia a ten najlepší schvaľovať krajské zastupiteľstvo.

Podmienky obchodnej verejnej súťaže sú zverejnené tu .

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW