Župa ocenila víťazov súťaže Vráťme knihy do škôl v Trnavskom kraji

Publikované: 25.04.2024/ Aktualizované: 26.04.2024

Szöveg megjelenítése magyar nyelven

Materské, základné a stredné školy z celého Slovenska sa tento rok mohli zapojiť už do 12. ročníka obľúbenej čitateľskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Jej hlavným cieľom je podnietiť záujem detí o čítanie kníh, pričom novinkou tohto ročníka bola aj súťaž v písaní mikropoviedok. Župa ocenila viacerých účastníkov, ktorí sa do tejto súťaže zapojili v rámci Trnavského kraja.

„Súťaž motivuje deti k objavovaniu radosti z čítania a rozširovania svojho obzoru prostredníctvom kníh. Naša župa sa do tohto projektu zapojila prvýkrát, pričom v tejto iniciatíve chceme pokračovať aj v nasledujúcich ročníkoch s cieľom podporovať čítanie ako dôležitú súčasť vzdelávania a rozvoja detí a mládeže. Rozhodli sme sa oceniť a zároveň odmeniť ich úsilie,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že sa do súťaže, ktorá prebiehala od 15. februára do 1. apríla 2024, zapojilo v kraji dokopy až 230 detí z 30-tich škôl.

V súťaži sa neposudzovala literárna kvalita príspevkov, dôležité bolo čítať. Z doručených príspevkov sa víťazi pre jednotlivé kategórie určili žrebovaním. Trnavská župa ocenila čitateľov napríklad novým bicyklom, ruksakom s vybavením a ďalšími zaujímavými cenami. Bratislavský kraj prispel do súťaže poukážkami na nákup kníh a sortimentu u dodávateľa „Knihy pre každého“.

Okrem jednotlivcov bola ocenená aj najaktívnejšia škola, ako aj "Knižný anjel", ktorý vedie mládež k literatúre. Na túto cenu mohli študenti navrhnúť knihovníka, učiteľa slovenčiny či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie. Slávnostné vyhlásenie víťazov z Trnavského kraja a odovzdávanie cien sa uskutočnilo 25. apríla v priestoroch Spojenej školy Jána Bottu 31, Trnava. V kategórii materských škôl sme ocenili Júliu Kollárikovú, Jasmínu Šemelakovú a Adelu Slamkovú. V kategórii základné školy si prevzali ocenenie Michal Kišš, Alex Štěrbo a Lea Jaborníková. V kategórii stredných škôl boli ocenení Andrej Ruchovanský, Richard Janáč a Jakub Chovanec. V kategórii „Knižný anjel“ si prevzala cenu Andrea Krajinčáková a najaktívnejšou školou sa stala Základná škola, Školská 2, Holíč.

Súťaž Vráťme knihy do škôl zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Učenie s úsmevom, Trnavskou župou ako aj s ďalšími samosprávnymi krajmi na Slovensku. Slávnostné vyhlásenie a odovzdávanie cien víťazom z celého Slovenska sa uskutočnilo 23. apríla v Bratislave. Viac informácii o projekte nájdete tu: www.vratmeknihydoskol.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW