Župa ohlásila zámer výstavby novej Hádzanárskej haly v Dunajskej Strede

Trnavský samosprávny kraj v rámci skvalitňovania športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktorých je zriaďovateľom, plánuje postaviť Hádzanársku halu pri Spojenej škole v Dunajskej Strede, ktorá bude slúžiť ako tréningové centrum pre študentov. Tento zámer dnes ohlásil trnavský župan Jozef Viskupič na tlačovom brífingu, ktorého sa zúčastnil aj trnavský vicežupan József Berényi a riaditeľ školy László Szabó.

„Trnavská župa dlhodobo vytvára podmienky na rozvoj športu, športových aktivít i športovej infraštruktúry naprieč celým krajom. Budúci týždeň otvárame tri zmodernizované športoviská, a to v Trnave, Hlohovci a Piešťanoch. Tento rok sme tiež postavili novú telocvičňu pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, či zmodernizovali športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Záleží nám na rozvoji možností športového vyžitia a zdravého životného štýlu obyvateľov, preto sme sa rozhodli vybudovať Hádzanársku halu pri Spojenej škole v Dunajskej Strede, kde má tento šport dlhoročnú tradíciu. Hala bude slúžiť ako tréningové centrum pre študentov stredných škôl, zároveň bude sprístupnená aj pre verejnosť, uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že športovisko podobného charakteru župa začne stavať v najbližších týždňoch aj v Senici.

Trnavský vicežupan József Berényi doplnil, že „podstatným pilierom pri rozvoji infraštruktúry je pre nás aj regionálna spravodlivosť, a to platí pri rekonštrukciách ciest ako aj rozvoji školstva, a v tomto prípade konkrétne oblasti športu. Som rád, že aj v Dunajskej Strede pokračujeme v realizácii potrebných projektov.“

Trnavská župa po vyhotovení projektového zámeru vyhlási verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektovej dokumentácie, či už na vybudovanie úplne nového objektu alebo prestavbu a rekonštrukciu existujúcej telocvične Spojenej školy v Dunajskej Strede.

„Teším sa, že Trnavský samosprávny kraj skvalitňuje a podporuje rozvoj športu mládeže i širokej verejnosti aj v Dunajskej Strede. Predovšetkým ženská hádzaná má v našom meste tradíciu a zaslúži si našu pomoc k jej ďalšiemu rozvoju. Som si istý, že nová Hádzanárska hala zvýši úroveň tohto prekrásneho športu,“ doplnil riaditeľ Spojenej školy v Dunajskej Strede László Szabó.

Ako povedal prezident klubu HC DAC Zoltán Horváth „každý krok, ktorý vedie k rozvoju infraštruktúry v športe je veľkým prínosom pre región a adresne pre mladé talenty, ktoré v tomto prípade budú môcť využiť tréningové centrum.“

Okrem toho má župa v pláne vybudovanie Hokejovej akadémie v Trnave, ktorá je jej najväčším investičným projektom. Na jej výstavbu použije kraj 14 miliónov eur z úveru  od National Development Fund II, ktorý je určený na financovanie oprávnených nákladov investičných projektov, čím sa budú zaoberať aj krajskí poslanci na najbližšom Zastupiteľstve TTSK, ktoré sa uskutoční v stredu 6. 9. 2023.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW