Župa opäť zaočkuje záujemcov aj bez predchádzajúcej registrácie

Publikované: 15.07.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Minulý víkend sme zaočkovali vyše 16-tisíc ľudí, z ktorých až 1.500 prišlo bez predchádzajúcej registrácie. Očkovanie bolo plynulé, nezaznamenali sme dlhšie čakacie doby. Preto sme sa rozhodli v tomto prístupe pokračovať. Našou ambíciou je čo najviac zrýchliť a zjednodušiť očkovanie. Osloviť chceme aj ľudí, ktorí sú časovo zaneprázdnení alebo menej technicky zdatní na vyplnenie online registračného formulára. Všetkých pozývam do niektorého z našich piatich veľkokapacitných očkovacích centier,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že dohoda o očkovaní bez predchádzajúcej regisrácie vo všetkých krajoch sa zrodila na rokovaní zástupcov SK 8 s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským v utorok 13. júla 2021.

 

V sobotu 17. júla 2021 sa bude dať zaočkovať bez registrácie vakcínou Pfizer/BioNTech v Dunajskej Strede na SOŠ rozvoja vidieka od 8.00 do 17.00, v spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch od 8.00 do 16:00, v Strednej zdravotníckej škole Skalica od 8.00 do 18.00, v Strednej zdravotníckej škole v Trnave od 10.00 do 14.00.

 

V nedeľu 18. júla 2021 bude možnosť dať sa zaočkovať vakcínou Moderna v priestoroch Športovej haly v Trnave od 7.00 do 11.00, následne od 11.00 do 17.00 vakcínou od Pfizer/BioNTech.

 

V týchto časoch sa môžu dostaviť aj ľudia na druhú dávku očkovania vakcínami Pfizer/BioNTech alebo Moderna, ktorí majú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní. V tomto prípade je potrebné sa preukázať potvrdením o prvom očkovaní.

 

Očkovacia látka Moderna je určená pre záujemcov od 18 rokov vrátane. Vakcína od Pfizer/BioNTech sa podáva pre ľudí od 16 rokov vrátane. Neplnoletí záujemcovia (s vekom 16 a 17 rokov vrátane) musia na očkovanie prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej dávky vakcíny.

 

Na očkovanie je potrebné si priniesť platný doklad totožnosti, preukaz poistenca. Pre urýchlenie chodu očkovacích centier je žiadúce, aby si záujemcovia priniesli aj vyplnený informovaný súhlas a anamnestický dotazník, ktoré sú k dispozícií na https://korona.gov.sk/vakcinacia.

 

Poučenie a písomný informovaný súhlas pacienta o očkovaní

Dotazník – Anamnestické otázky pre pacienta

 

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Harmonogram očkovania je zverejňovaný na profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW