Župa operatívne upraví cestovné poriadky počas cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Publikované: 17.09.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Zmeny sa v nedeľu 19. septembra 2021 dotknú dvanástich spojov v čase prejazdu pelotónu okresmi Hlohovec a Trnava.

„Preteky okolo Slovenska opäť vyvrcholia v Trnavskom kraji. Na trnavský finiš sa už všetci veľmi tešíme, keďže k nám zavítajú hviezdy svetovej cyklistiky na čele s fenomenálnym Petrom Saganom či Chrisom Froomom. Okrem toho, že sme organizáciu podujatia finančne podporili, naši cestári skontrolovali stav ciest II. a III. triedy a dopravného značenia po trase. V súvislosti s prejazdom pelotónu cez okresy Hlohovec a Trnava budú upravené cestovné poriadky prímestských autobusov,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne poprosil vodičov o dodržiavanie pokynov organizátorov a príslušníkov Policajného zboru SR v súvislosti s dopravnými obmedzeniami.

Záverečná, štvrtá etapa pretekov meria 159 kilometrov a vedie z Trenčianskych Teplíc cez Hlohovec a Šúrovce až do Trnavy. Na pretekárov čaká napríklad horská prémia pri Hlohovci a rýchlostné prémie v Trnave a Borovej. Prejazd Hlohovcom sa očakáva medzi 13:08 a 13:20, pričom do cieľa na Hlavnej v Trnave by pretekári mali doraziť medzi 14:30 a 14:50.

Prímestské autobusové spoje budú mať v závislosti od priebehu etapy posunutý odchod z vybraných zastávok, prídu do cieľovej stanice s niekoľkominútovým meškaním alebo budú presmerované na iné trasy. Vzhľadom na možné zmeny počas konania pretekov alebo meškania pelotónu môžu byť cestovné poriadky operatívne upravované.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW