Župa otvorila piate veľkokapacitné očkovacie centrum

Publikované: 14.05.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Počas úvodného dňa v ňom bude zaočkovaných 1.350 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreas Schuster.

„Dnes sme otvorili ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum. Ako sme sľubovali, možnosť nechať sa zaočkovať približujeme ľuďom. Piate centrum v poradí sme umiestnili v piešťanskom okrese, ktorý je z pohľadu demografie našim najstarším. Za spoluprácu ďakujem piešťanským kúpeľom,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdravotnícky personál a priestory zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Centrum, ktoré sa nachádza v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov na Kúpeľnom ostrove 13 v Piešťanoch, disponuje siedmimi registračnými pultami a piatimi kójami. Denná kapacita centra je 1.350 zaočkovaných. Organizačnú a materiálno-technickú stránku má na starosti trnavská župa. Centrum bude fungovať od štvrtka do soboty medzi 8:00 a 18:00. V nedeľu bude bývať otvorené od 8:00 do 13:00.

„Som rád, že sme v ďalšom očkovacom centre v Trnavskom kraji. Ďakujem za spoluprácu pánovi županovi, ale aj primátorovi mesta Piešťany. Je potrebné poďakovať aj všetkým zdravotníkom a asistentom, ktorí trávia svoje voľné chvíle na očkovaní. Myslime na to, že vakcína nie je len fyzická sloboda, ale aj sloboda mysle,“ povedal štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Kamil Száz.

Župa bude počas najbližšieho víkendu podávať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Vakcína Pfizer/BioNTech bude okrem Piešťan podávaná počas nedele na stredných zdravotníckych školách a v športovej hale na Rybníkovej v Trnave, kde je vyčlenená kapacita aj na podávanie vakcíny Moderna.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích

centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Aktuality sú zverejňované aj na sociálnych sieťach Facebook - Trnavský samosprávny kraj a Instagram - trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW