Župa otvorila svoje štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum v kraji

Publikované: 09.05.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

V sobotu v ňom bolo zaočkovaných 2.000 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. V nedeľu je v pláne podať 2.000 dávok vakcín Moderna, ktorú župa podáva po prvýkrát. Obe očkovacie látky sú určené primárne pre ľudí s vekom 50 a viac rokov.

„Otvorili sme štvrté veľkokapacitné očkovacie centrum. V športovej hale na Rybníkovej sme tento víkend očkovali vakcínami Pfizer a premiérovo aj Modernou. Kapacita v Strednej zdravotníckej škole bola určená pre druhú dávku vakcíny od AstraZeneca,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín bude i v novom centre v réžii ambulantných lekárov a sestier. Organizačne centrum zabezpečuje trnavská župa v priestoroch vypožičaných od krajského mesta.

„Od konca februára prevádzkujeme veľkokapacitné centrá v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. Vďaka ďalšiemu centru môžeme pokračovať v nastavenom tempe podávania prvej dávky vakcíny. Zároveň ľudí preočkovávame druhou dávkou. S týmto cieľom pripravujeme otvorenie piateho veľkokapacitného očkovacieho centra, a to v spolupráci s piešťanskými kúpeľmi,“ avizoval župan Viskupič.

Vzhľadom k vyššiemu počtu dostupných vakcín a rozširovaniu kapacity očkovania župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. V župných očkovacích centrách sú vítaní všetci záujemcovia s chuťou pomôcť, a tak prispieť k skorému návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích

centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke

https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW