Župa otvorila systém prihlasovania sa na očkovanie pre obyvateľov s chronickými chorobami

Publikované: 30.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

V utorok 30. marca 2021 predstavil Trnavský samosprávny kraj cakarenTT.SK. Ide o systém prihlasovania sa na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 pre obyvateľov kraja vo veku od 18 rokov s ťažkým zdravotným postihnutím alebo trpiacich na chronické ochorenia. Prihlásiť sa môžu aj opatrovatelia a zamestnanci prichádzajúci do kontaktu s cestujúcimi alebo zákazníkmi vo veku od 50 rokov. Záujemcovia budú pozvaní na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca do jedného z troch župných veľkokapacitných očkovacích centier.

„Teším sa, že sa nám podarilo spustiť vlastný prihlasovací systém pre obyvateľov so zdravotným postihnutím alebo diagnózou zvyšujúcou riziko ťažkého priebehu ochorenia Covid-19. Veľkou výhodou je, že ak sa do očkovacieho centra nedostavia osoby, ktoré boli zaregistrované cez centrálny objednávací systém alebo sa na očkovanie v daný deň prihlásilo menej ľudí, ako je dostupný počet vakcín, vieme reagovať a pozvať na očkovanie záujemcov z rizikových skupín,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Na očkovanie sa cez župný formulár môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a osoby so závažnou alebo stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktoré nespĺňajú kritérium veku na prihlásenie sa do centrálnej „čakárne“. Príležitosť prihlásiť sa majú aj vybrané skupiny zamestnancov s vekom najmenej 50 rokov. Skupiny ľudí sú presne definované aktuálne platnou vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR republiky.

Registrácia pre čakateľov je určená iba pre osoby, ktoré nie sú registrované na stránke vakcinacia.nczisk.sk. V prípade registrácie na stránke cakarenTT.SK už nie je potrebné sa registrovať na stránke vakcinacia.nczisk.sk, kde prebieha prihlasovanie ľudí s vekom najmenej 50 rokov.

„V závislosti od počtu voľných miest ponúkneme našim čakateľom možnosť nechať sa zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca v jednom z troch veľkokapacitných očkovacích centier prevádzkovaných Trnavskou župou. Prvých z nich plánujeme zaočkovať už na Bielu sobotu, 3. apríla. Aktuálne evidujeme vyše 500 záujemcov s predpokladom rýchleho nárastu tohto počtu,“ avizoval Viskupič.

V troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Skalici a v Dunajskej Strede bolo doteraz zaočkovaných viac ako 27 tisíc ľudí vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Župa je pripravená pokračovať vo vysokom tempe očkovania a v závislosti od počtu dostupných vakcín je pripravená zriadiť očkovacie centrá v ďalších mestách.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW