Župa pilotne zavádza možnosť bezkontaktnej a elektronickej platby v prímestských autobusoch

Publikované: 09.02.2021 | Naposledy aktualizované 22.02.2022

Trnavská župa skúšobne zavádza možnosť bezkontaktnej kúpy lístkov vo svojich prímestských autobusoch. Okrem bezkontaktnej platby kartou bude umožnený aj nákup lístkov prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá ponúkne aj vyhľadávanie spojení. V testovacej fáze bude táto služba zavedená od pondelka 8. februára 2021 na linke číslo 201 434 Gabčíkovo – Šamorín – Bratislava.

„Tento rok sa púšťame do zavádzania inovácií v prímestskej autobusovej doprave. Najprv začíname s modernizáciou spôsobu nákupu cestovných lístkov. Bude rýchlejší a pohodlnejší. Navyše cestujúci už nebudú potrebovať hotovosť a vyhnú sa teda fyzickému kontaktu s vodičom,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa realizuje pilotný projekt v spolupráci so spoločnosťou HOPIN a dopravcom SAD Dunajská Streda.

Autobusy na vybranej linke budú vybavené čítačkami platobných kariet a vodiči vyškolení na ich používanie. Nákup elektronického lístku bude možný prostredníctvom aplikácie HOPIN dostupnej v App Store, Google Play alebo Huawei Store. Aplikácia bola rozšírená o profil BUS, ktorý umožní cestujúcim rýchlejšie a pohodlnejšie cestovanie. Návod na jej stiahnutie je dostupný na https://hopintaxi.com/bus.

Cestovný poriadok vybranej linky SAD Dunajská Streda je zverejnený na https://www.sadds.sk/files/zmeny/201434.pdf.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram