Župa podala posilňujúcu dávku vakcíny už 80 % klientov svojich zariadení sociálnych služieb

Publikované: 25.01.2022/ Aktualizované: 22.02.2022

„Som rád, že percento zaočkovaných klientov treťou dávkou vakcín v zariadeniach sociálnych služieb neustále narastá. Prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby a vďaka pomoci všeobecných lekárov sme v 21 župných zariadeniach sociálnych služieb podali posilňujúcu, tretiu dávku vakcíny už viac ako 1.100 klientom. To predstavuje 80 % z tých, ktorí boli zaočkovaní dvomi dávkami. Najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov sme očkovali aj v 25 obecných zariadeniach a v 25 neverejných pobytových zariadeniach. Plánujeme v tom pokračovať,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková dodala, že „všetky župné zariadenia sa pripravujú na ochranu pred novým variantom koronavírusu omikron. V týchto dňoch je možné navštíviť svojich blízkych podľa rozhodnutia riaditeľov jednotlivých zariadení.“

 

Kraj naďalej pokračuje v distribúcii ochranných prostriedkov do všetkých župných, obecných aj neverejných zariadení sociálnych služieb. Počas týždňa od 17. do 24. januára 2022 bolo sprostredkovaných 20-tisíc antigénových testov a 11-tisíc litrov dezinfekcie. Od začiatku pandémie župa rozdistribuovala už 52-tisíc ochranných oblekov, viac ako milión rúšok a rukavíc, cez 300-tisíc antigénových testov, ale aj ochranné štíty a dezinfekciu .

 

Trnavský samosprávny kraj podal v roku 2021 vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách viac ako 323-tisíc vakcín, prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby to bolo 33-tisíc dávok. Župa od spustenia výjazdovej očkovacej služby v apríli 2021 očkovala v mestách a obciach, v zariadeniach sociálnych služieb, na pôde vysokých a stredných škôl v kraji. V prípade imobilných obyvateľov je možné kontaktovať Odbor zdravotníctva Úradu TTSK a dohodnúť sa na termíne vakcinácie priamo v domácom prostredí.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW