Župa podpísala zmluvu na rekonštrukciu Hlavnej 17, kde vznikne Kreatívne centrum Trnava

Publikované: 10.06.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Stavebné práce by mali začať v auguste tohto roka a skončiť v decembri 2022. V zmodernizovaných priestoroch vznikne Kreatívne centrum Trnava, na čo trnavská župa získala 7,7 mil. eur z eurofondov.

„Podpisom zmluvy so zhotoviteľom stavebných prác sme urobili ďalší významný krok na ceste k vybudovaniu Kreatívneho centra Trnava. Začiatok búracích prác máme naplánovaný na august tohto roka. Dĺžka trvania celej rekonštrukcie by nemala trvať dlhšie ako 17 mesiacov. Vysúťažená cena je menej ako 4,4 milióna eur, čo je oproti odhadu o 300-tisíc menej,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa investuje do národnej kultúrnej pamiatky v majetku mesta Trnava najviac peňazí, čo sa kultúry týka. Po rokoch bude kompletne zrekonštruovaná od suterénu až po strechu. Prejde citlivou modernizáciou a stane sa bezbariérovou. Rekonštrukciou prejde exteriér aj interiér, ktorý bude ladený do industriálneho rázu. Navrhnuté sú ateliéry, štúdiá a prednášková sála. Vzniknú oddychové zóny, kancelárie aj obchodné priestory. Kompletne nová bude elektroinštalácia či vzduchotechnika, pribudnú aj výťahy. Dohľad nad rekonštrukciou bude vykonávať Krajský pamiatkový úrad Trnava.

„Koncom októbra minulého roka sme získali 7,7 milióna eur na vytvorenie Kreatívneho centra Trnava. Ide o nový typ inštitúcie, ktorý prispeje k rozvoju podnikateľských zručností v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu. V Trnavskom kraji pôsobí silná komunita hudobníkov, grafikov, výtvarníkov a mladých talentov, ktorí v novom centre nájdu adekvátne podmienky na činnosť,“ dodal župan Viskupič.

Cieľom projektu je vytvorenie priaznivého prostredia na rozvoj kreatívneho talentu a netechnologických inovácií. Jeho dôležitou súčasťou je zabezpečenie rozvoja podnikateľských zručností v rôznych oblastiach kreatívneho priemyslu. Na tieto účely budú v centre k dispozícii umelecké ateliéry, profesionálne grafické štúdiá, dielne na prácu s drevom a kovom, ako aj hudobné skúšobne a koncertné priestory.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW