Župa pokračuje v rekonštrukcii Divadla Jána Palárika v Trnave

Trnavský samosprávny kraj v roku 2022 investuje do ďalšej etapy rekonštrukcie priestorov Divadla Jána Palárika v Trnave, ktoré ma vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Pokračovať bude v  obnove historickej fasády a zároveň projektovo pripraví modernizáciu zadného traktu budovy.

„Na jar sme úspešne ukončili rekonštrukciu historickej Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave. Teší ma, že sála už naplno slúži svojmu účelu. Organizujú sa v nej kultúrne a spoločenské podujatia, ktorým dodáva noblesu. Ako sme avizovali, v rekonštrukcií najstaršej divadelnej budovy na Slovensku budeme pokračovať. Čaká nás rekonštrukcia fasády zo strany Divadelnej ulice. Pripravíme tiež projektovú dokumentáciu na obnovu zadného traktu budovy divadla, kde sa nachádza zázemie pre hercov a techniku,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Prvá etapa rekonštrukcie fasády zo strany Divadelnej ulice bola ukončená v roku 2021. Stavebné práce boli v sume 216-tisíc eur. V rámci nich bola zrekonštruovaná a obnovená štuková výzdoba v klasicistickom výraze. Po novom boli osadené historické repliky okien a drevených žalúzií. Druhá etapa by mala pokračovať od septembra tohto roka, po ukončení verejného obstarávania. Predpokladaná hodnota stavebných prác je 410-tisíc eur.

Župa tento rok pripraví aj projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu zadného traktu budovy divadla. Ide o priestor, v ktorom sa nachádzajú šatne pre hercov a technické zázemie pre personál. Pred spustením rekonštrukcie zabezpečí kraj realizáciu pamiatkového prieskumu. Celková cena prác, ktorých realizácia je naplánovaná na budúci rok, je predbežne stanovená na 390-tisíc eur. Navyše sa počíta aj s renováciou kamenného obkladu po obvode budovy.

„Zo župného divadla robíme moderný a dostupný priestor. Paralelne rozvíjame aj programovú a sprievodnú ponuku divadla, ktorá je oproti minulosti viac orientovaná na deti a teenagerov. Znakom kvality tvorby divadla je aj jeho prijatie za člena prestížnej európskej divadelnej organizácie ETC (European Theatre Convention),“ s potešením doplnil župan Viskupič.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW