Župa pokračuje v rozvoji športovej infraštruktúry vo všetkých okresoch, začala s modernizáciou športoviska pri gymnáziu v Hlohovci

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v napĺňaní svojho rozsiahleho viacročného plánu na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri svojich 13 stredných školách vo všetkých siedmich okresoch kraja. Aktuálne župa začala s modernizáciou vonkajšieho ihriska pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci, do ktorej investuje 623-tisíc eur. Stavebné práce, ktoré realizuje TRANSTAV TT, s.r.o., by mali trvať šesť mesiacov.

„Aj v novom roku pokračujeme v napĺňaní nášho ambiciózneho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry naprieč celým Trnavským krajom. Som presvedčený, že aj týmto spôsobom zatraktívnime štúdium na župných stredných školách a podnietime záujem mladých ľudí o pohyb. Aktuálne sme začali s rekonštrukciou športového areálu pri Gymnáziu Ivana Kupca v Hlohovci, do ktorej investujeme 623-tisíc eur. Súčasťou projektu je vytvorenie novej work-outovej zostavy, ako aj revitalizácia okolitého priestoru,“ uviedol trnavský vicežupan Patrik Voltmann, ktorý má na starosti aj oblasť športu.

Stavebné práce zahŕňajú výstavbu dvoch viacúčelových ihrísk s umelým povrchom, ktorý je trvácny a ekologický. Rekonštrukciou prejde tiež atletická dráha a sektor skoku do diaľky. Súčasne bude vytvorená work-outová zostava, v rámci ktorej bude osadených osem kusov fitness zariadení. Areál bude nanovo osvetlený, pribudne v ňom aj prenosná trojradová oceľová tribúna pre 52 divákov.

V uplynulom období župa investovala do zateplenia a obnovy fasády budov gymnázia.

Trnavská župa vyčlenila na výstavbu a modernizáciu telocviční a vonkajších športovísk pri svojich 13 župných stredných školách viac ako 7 miliónov eur. V roku 2022 bola dokončená výstavba novej telocvične pri Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch, zrekonštruovaný športový areál Spojenej školy na ulici Gyulu Szabóa v Dunajskej Strede, ako aj Gymnázia Ármina Vámbéryho s VJM v Dunajskej Strede. Ukončená bola napríklad aj druhá etapa rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave. Tesne pred dokončením je nová telocvičňa pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede a modernizovaný športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW