Župa ponúka na predaj prebytočný majetok

Publikované: 08.02.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na predaj prebytočného majetku. Ponuky na kúpu troch súborov nehnuteľností v Hornom Bare, Voderadoch a Zemianskych Sadoch môžu záujemcovia predkladať do 15. hodiny 1. marca 2021.

„V roku 2017 sme zastavili výpredaj župného majetku. Prebytočným budovám sme začali hľadali nové verejné funkcie v duchu hesla nepredať-zveľadiť. Úspešní sme boli napríklad pri bývalej budove strednej školy v Piešťanoch, kde už vzniká kultúrne a kreatívne centrum ARTA. Sú však iné objekty, ktorým ďalšie zmysluplné využitie nájsť nevieme. Preto sme sa rozhodli pre ich predaj v obchodnej verejnej súťaži,“ trnavský župan Jozef Viskupič.

O vyhlásení 33. kola obchodnej verejnej súťaž rozhodli poslanci krajského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní 27. januára 2021. Objekt v Hornom Bare slúžil ako zdravotnícke zariadenie. Areály vo Voderadoch a Zemianskych Sadoch zas boli využívané ako stredné odborné školy.

Oproti predchádzajúcim kolám súťaže, v ktorých boli  tieto nehnuteľnosti ponúknuté, sa župa, s cieľom zvýšiť počet záujemcov a zabezpečiť lepšiu výhodnosť ponúk, rozhodla zaviesť možnosť uskutočnenia druhého kola ponukového konania elektronickou formou. Táto možnosť sa netýka prípadu Voderád, pretože sa v ňom bude okrem ceny posudzovať najmä účel využitia majetku.

Župa preferuje ďalšie verejnoprospešné využitie priestorov bývalého internátu Združenej strednej školy poľnohospodárskej a potravinárskej vo Voderadoch. Pri vyhodnocovaní predložených ponúk bude postupovať v súčinnosti s obcou Voderady, s ktorou o využití budovy dlhodobo intenzívne komunikuje.

Podrobné informácie sú k dispozícii na https://www.trnava-vuc.sk/13988-sk/2021 a ilustračná fotodokumentácia na https://drive.google.com/drive/folders/17lJxD0COrhpCWaTKh5fZE0vJ1TAmruPY?usp=sharing.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW