Župa ponúka očkovanie v nákupných centrách vo všetkých okresných mestách

Publikované: 07.08.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Jednodávková vakcína Janssen je v nich podávaná plnoletým záujemcom do 17. hodiny.

„Minulý víkend sme začali premiérovo očkovať v nákupných centrách v Galante a v Hlohovci. Záujem o jednodávkovú vakcínu Janssen prejavilo viac ako 600 ľudí. Preto sme sa túto formu očkovania rozhodli priniesť aj do ostatných okresných miest. V Trnave budú tri očkovacie tímy, v ostatných mestách po jednom. Vakcínu tak dostávame ešte bližšie k obyvateľom Trnavského kraja a snažíme sa aj takto sa prispieť k príprave na jesennú vlnu pandémie. Očkovanie je naozaj jednoduché a pohodlné, netreba sa naň vopred registrovať,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Očkovanie prebieha od 10. do 17. hodiny v obchodných centrách Tesco v Dunajskej Strede, Galante, Hlohovci, Piešťanoch, Senici a Trnave. V Skalici majú záujemcovia možnosť dať sa zaočkovať v Zábavno-obchodnom a nákupnom centre MAX.

„Tesco na Slovensku sa už 25 rokov neprestajne stará o všetky komunity, v ktorých pôsobí. Som nesmierne hrdý na to, ako sme sa počas koronakrízy zhostili našej zodpovednej úlohy: prinášať potraviny a ďalšie výrobky pre všetky rodiny na Slovensku. Popritom zabezpečujeme každý deň pomoc navyše pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Naše mimoriadne dary potravín a ďalších výrobkov, rovnako tak aj potravinové zbierky Tesca, pomohli tým najzraniteľnejším. Ľuďom v núdzi neustále darujeme nepredané potraviny zo všetkých 154 obchodov na Slovensku a do 60 nemocníc naprieč celou krajinou sme pravidelne darovali čerstvé ovocie a zeleninu zdravotníkom. V spolupráci s našimi partnermi sme umožnili vznik dočasných očkovacích centier v priestoroch našich obchodov, aby sme uľahčili prístup k očkovaniu ľuďom, ktorí sa preň rozhodnú,“ uviedol prevádzkový riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku Martin Bulla.

Trnavská župa počas tohto víkendu očkuje aj v troch veľkokapacitných očkovacích centrách. V sobotu sa na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka Dunajská Streda očkuje vakcínou Pfizer do 16. hodiny. V Piešťanoch sa môžu prísť dať ľudia zaočkovať vakcínou Pfizer na Kúpeľný ostrov do 18. hodiny. V nedeľu sa bude v športovej hale na Rybníkovej v Trnave podávať vakcína Moderna od 7. do 11. hodiny a vakcína Pfizer od 11. do 17. hodiny.

V uvedených časoch sa môžu dostaviť aj ľudia na podanie druhej dávky vakcín Pfizer/BioNTech alebo Moderna, ktorí sú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní a preukážu sa potvrdením o prvom očkovaní.

Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky. Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej dávky vakcíny.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW